4. března 2017 • 21:01

Bílek se zlobil: Zbytečný gól! Teplicím jsme ho nabídli sami

Kouč Jihlavy Michal Bílek při zápase v Teplicích
Plzeň - Dukla: V Plzni uctili památku Františka Rajtorala minutovým potleskem Plzeň - Dukla: V Plzni uctili památku Františka Rajtorala minutovým potleskem
Češi nasázeli Švédům osm branek! Ale kluci hráli skvěle i do obrany, konstatuje Francouz Češi nasázeli Švédům osm branek! Ale kluci hráli skvěle i do obrany, konstatuje Francouz

Klidný rozhodně nebyl, jihlavský kouč Michal Bílek po prohře v Teplicích (0:1) sepsul svoje svěřence za zbytečné chyby. Před rozhodující penaltou, ale i v ofenzivní činnosti, kde kromě jedné šance v závěru nedokázali vymyslet nic zajímavého.

Hosté:

Domácí: Chudý – Krob, Šušnjar, Jeřábek, Vondrášek – Kučera, Ljevakovič (C) – Nivaldo (61. Vošahlík), Hora, Fillo (77. Hyčka) – Červenka (80. Vaněček).

Hosté: Hanuš – Tlustý, Krejčí, Rosa (78. Mišůn), Urdinov – Vaculík (C), Hronek, Štěpánek, Batioja (60. Zoubele) – Dvořák, D. Ikaunieks (65. Rabušic).

Domácí: Plachý, Hyčka, Vošahlík, Soungole, Vaněček, Vachoušek, Kodeš

Hosté: Rakovan, Kryštůfek, Rabušic, Mišůn, Popović, Fulnek, Zoubele

Domácí: Fillo

Hosté: Krejčí, Batioja, Hronek, Rosa, Zoubele, Urdinov

Pechanec – Koval, Vlasjuk

Na Stínadlech, Teplice (kapacita 18 221)

3 123 diváků

„Chyběl nám Jozef Urblík. Ten dokázal naší hru zklidnit, rozehrát. Ale poranil si křížový vaz v koleně a mimo hru bude do konce sezony,“ litoval Michal Bílek.

Bez Urblíka nebyla Jihlava schopna kombinovat a být nebezpečná. Svou první střelu na branku si připsala až v závěrečném tlaku v 84. minutě. Jenže Pavla Dvořáka vychytala teplická „dvojka“ Martin Chudý. Ten musel do branky místo Tomáše Grigara, jenž se kvůli trhlině ve svalu vrátí nejdříve za čtyři týdny.

CELÝ SESTŘIH: Teplice - Jihlava 1:0. Jediný gól dal z penalty Fillo

Teplice byly lepší. Martin Fillo proměnil penaltu po faulu Antonína Rosy na Marka Červenku a další dvě branky chytil jihlavský gólman Jan Hanuš. Z brankové čáry tygřími skoky vytlačil přímé kopy Jakuba Hory i Jana Kroba. A to ještě střídající Jan Vošahlík neproměnil „samostatný nájezd“, když tváří v tvář Hanušovi netrefil branku!

„Teplice mají rychlé hráče a chtěli jsme jejich brejkům zabránit. Místo toho jsme jim po naší standardce nabídli penaltu. Zbytečný gól! Teď nemáme ani bod a jsme zklamaní. Pro nás je každá ztráta citelná, protože hrajeme o všechno. Nervy to budou až do konce,“ tuší Bílek.

720p 480p 360p 240p
Teplice - Jihlava: Penalta! Rosa fauloval Červenku, Fillo proměnil pokutový kop

Porážku neodvrátil ani změnou rozestavení. Jihlava nastoupila se třemi stopery vzadu stejně jako v úvodním jarním kole na Slavii (0:2). „Když není výsledek, tak to bude vypadat, že něco nefungovalo. Ale chtěli jsme zhustit střed pole. Tuhle porážku bych neházel na rozestavení, utkání jsme nezvládli hlavně po technické stránce a daleko větší mělo být úsilí,“ hněval se Bílek.

Zato jeho protějšek z teplické lavičky hýřil úsměvy. „Jsem strašně rád, že jsme to zvládli a Jihlavu porazili. Na jaře máme ze tří zápasů pět bodů, s tím jsme spokojení,“ těší kouče Daniela Šmejkala jarní bilance 1 – 2 – 0. Zvláště s ohledem na příští kolo – Teplice jedou na Slavii.

Teplice - Jihlava: Skvělý Chudý! Vytáhl pohotový zákrok

1.  Plzeň 26 18 5 3 39:16 59
2.  Slavia 25 17 7 1 53:17 58
3.  Sparta 26 14 7 5 41:22 49
4.  Ml. Boleslav 26 12 9 5 40:27 45
5.  Teplice 25 11 7 7 33:22 40
6.  Zlín 26 10 8 8 32:29 38
7.  Jablonec 25 8 8 9 37:34 32