13. března 2017 • 04:59

Co řeší Sparta po selhání. Penaltu, šanci Konatého i fanoušky

Česko - Litva: Janktova paráda! V prvním startu první gól a je to 2:0 Česko - Litva: Janktova paráda! V prvním startu první gól a je to 2:0
Třinec - Chomutov: Trefa ve druhém prodloužení! Cienciala vystřelil Ocelářům naději Třinec - Chomutov: Trefa ve druhém prodloužení! Cienciala vystřelil Ocelářům naději

Čtyři ligové zápasy, z toho dvě prohry venku (Jablonec, Mladá Boleslav).  Fotbalisté Sparty nejsou v pohodě, aktuální rozpoložení týmu se projevilo i při nedělní ztrátě se středočeským celkem. Letenský tým padl 0:1 po gólu ze standardky, odehrál špatný zápas. Hostům mohl pomoct pokutový kop, který se měl zahrávat v prvním poločase po faulu na Konatého. Stejný hráč zároveň neproměnil velkou šanci. Sparta řeší i vlastní fanoušky, kteří jsou výkony týmu hrubě nespokojení. V Mladé Boleslavi kvůli hozeným dýmovnicím dokonce v závěru přerušili zápas.

Sparťané prožívají krušné časy. Od začátku jarní sezony se na hřišti trápí, mužstvo se dusí ve velké krizi. Nepřesvědčivý herní projev, k tomu špatné výsledky a ligový titul se pomalu ztrácí v mlze...

„Třicet minut po zápase vám řešení našich problémů neřeknu, ale nicméně se
určitě sejdu s vedením a budeme to muset řešit. Co konkrétně? Vyhodnotíme si, jak aktuálně naše mužstvo vypadá, jakým způsobem budeme pokračovat dál," prohlásil po prohře 0:1 v Mladé Boleslavi hlavní trenér Sparty Tomáš Požár.

David Holoubek, který utkání hodnotil do kamer stanice 02 Sport, mluvil i o konkrétních situacích na hřišti. Sparta měla v zápase kopat penaltu, stejně jako nevyužil velkou šanci Konaté. Závěr utkání zase hrubě ovlivnili letenští fanoušci, kvůli kterým byl zápas přerušený. Jak dané situace okomentoval letenský kouč?

CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav - Sparta 1:0. Zmar Letenských, střelec Da Silva a řádění chuligánů

31. minuta - faul na Konatého

Sparťanský záložník po pěkné narážečce pronikal do boleslavského vápna a řítil se do slušné šance. Cestu mu zkřížil domácí obránce Lukáš Pauschek. Opakované záběry ukazují, že zřejmě šlo o penaltový zákrok, který ale hlavní sudí Orel neodpískal.

"První poločas jsme prospali, přesto jsme tam měli penaltu, šanci Timmyho Konatého, který měl proměnit a vedli bychom 2:0. Co mám zprávy, tak penalta byla," řekl Holoubek.

720p 480p 360p 240p
Mladá Boleslav - Sparta: Konaté upadl po Pauschekově zákroku, penalta se nepískala

44. minuta - šance Konatého

Letenský kouč narážel právě na situaci ze závěru prvního poločasu. V hlavní roli byl opět Tiémoko Konaté. Po pěkném uvolnění přihrávkou skrz vápno se ocitl ve velké gólové šanci, ale jeho střelu stačil zlobkovat domácí kapitán Fleišman.

Mladá Boleslav - Sparta: Konatého střelu ve velké šanci zblokoval Fleišman

80. minuta - dýmovnice ve sparťanském kotli

Vztahy mezi týmem a sparťanským kotlem v poslední době nejsou ideální. Část letenských příznivců i v Mladé Boleslavi pískala na Konatého, v hostujícím sektoru se objevil hanlivý transparent 'Konaté táhni'.

Frustrace fanoušků z vývoje utkání se projevila v závěru zápasu. Deset minut před koncem sparťanský kotel zahalila hustá dýmovnice a utkání muselo být přerušeno. "Nepomáhá nám to," shodli se David Holoubek i brankář Tomáš Koubek.

Mladá Boleslav - Sparta: Fanoušci Sparty řádí, odpálili velkou dýmovnici

Chcete mít přehled o všem důležitém, co se děje ve Spartě? Zde sledujte všechny zprávy a zajímavosti ze svého oblíbeného klubu >>

1.  Plzeň 21 15 4 2 32:12 49
2.  Slavia 21 14 6 1 44:15 48
3.  Sparta 21 11 6 4 33:17 39
4.  Zlín 21 9 8 4 28:20 35
5.  Ml. Boleslav 21 9 7 5 32:22 34
6.  Teplice 21 8 6 7 25:19 30
7.  Karviná 21 8 5 8 30:32 29