19. března 2017 • 18:55

CELÝ SESTŘIH: Bohemians - Dukla 1:2. Výhru hostů vystřelil Bezpalec

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Bohemians 1905 v první lize vstřelili po 716 minutách gól, ale v malém pražském derby s Duklou doma neudrželi vedení a prohráli 1:2. Skóre utkání 21. kola otevřel už v první minutě Miroslav Markovič, na začátku druhé půle srovnal Jan Holenda, který se rovněž trefil proti bývalému klubu. Deset minut před koncem rozhodl o triumfu hostů Michal Bezpalec. "Klokani" v nejvyšší soutěži prodloužili sérii bez vítězství na devět utkání a patří jim dvanácté místo. Dukla v tabulce poskočila na devátou pozici.

Do základní sestavy Bohemians se vrátil uzdravený brankář Berkovec . Ten kvůli otřesu mozku v utkání se Slováckem vynechal poslední tři kola.

Vršovický tým v Ďolíčku uspěl hned z první akce. Kuchta nacentroval do šestnáctky, míč se přes nedůraznou obranu dostal k Markovičovi a ten ve 28. vteřině propálil gólmana Radu. Srbský útočník oslavil premiérovou ligovou trefu v dresu Bohemians, svěřenci Miroslava Koubka skórovali poprvé od listopadového duelu na půdě Slavie.

Domácí dlouho kontrolovali hru, ale na konci poločasu málem dovolili soupeři srovnat. Juroška nejprve zbrzdil slibný brejk, když nahrál do strany Miloševičovi a ten z úhlu nepřekonal Berkovce. Pozorný gólman Bohemians pak těsně před koncem vyrazil další Miloševičovu ránu i dorážku Tetoura.

Dukla dobře vstoupila i do druhého poločasu a v 54. minutě vyrovnala, když Holenda chytře tečoval Tetourovu přízemní střelu mimo dosah Berkovce. Jeho branku pak těsně minul střídající Olayinka. "Klokani" se nedokázali dostat do tempa a vyprodukovali jen nepřesnou střelu Havla a hlavičku Krcha.

V 80. minutě Dukla dokonala obrat. Podaný našel z rohového kopu Bezpalce a dvacetiletý záložník hlavou zaznamenal svůj první ligový gól. Dejvické mužstvo nepustilo Bohemians do velkého závěrečného tlaku a poprvé v samostatné nejvyšší soutěži v Ďolíčku vyhrálo.

CELÝ SESTŘIH: Bohemians 1905 - Dukla Praha 1:2. Domácí vedli od první minuty, přesto jsou bez bodu

21. kolo první fotbalové ligy:

Bohemians Praha 1905 - Dukla Praha 1:2 (1:0)

Branky: 1. Markovič - 54. Holenda, 80. Bezpalec.

Rozhodčí: Franěk - Blažej, Mokrusch. ŽK: Hanousek, Bezpalec, Podaný (všichni Dukla). Diváci: 4202.

Bohemians: Berkovec - Dostál, Buchta, Krch, Šmíd, Havel - Hubínek, Jirásek (70. Jindřišek) - Mašek, Markovič (79. Kabajev), Kuchta (59. Bartek). Trenér: Koubek.

Dukla: Rada - Kušnír, Štetina, Šimůnek, Podaný - Bezpalec (85. Smejkal), Hanousek, Tetour - Miloševič (78. Brandner), Holenda, Juroška (67. Olayinka). Trenér: Hynek.

Hosté: 53. Holenda, 80. Bezpalec

Domácí: Berkovec – P. Buchta, Krch (C), Šmíd – Dostál, Hubínek, Jirásek (69. Jindřišek), Havel – Mašek, Marković (78. Kabajev), Kuchta (58. Bartek).

Hosté: F. Rada – Kušnír, Štetina, Šimůnek, Podaný – Bezpalec (85. Smejkal), Marek Hanousek (C), Daniel Tetour – Milošević (78. Brandner), Holenda, Juroška (67. Olayinka).

Bohemians - Dukla: Brankář Rada vyrazil centr z rohového kopu Bohemians

Bohemians - Dukla: Juroška po úniku přihrál Miloševičovi, ten pálil jen do brankáře

Bohemians - Dukla: Berkovec v závěru poločasu hasil dvě střely

Bohemians - Dukla: Holenda vyrovnal tečí, 1:1

Bohemians - Dukla: Havel střílel ze střední vzdálenosti mimo

Bohemians - Dukla: Křížná střela Olayinky nebyla přesná

Bohemians - Dukla: Po rohu se hlavou krásně prosadil Bezpalec, 1:2

Bohemians - Dukla: Závar ve vápně Dukly po standardní situaci