CELÝ SESTŘIH: Sparta – Brno 3:2. Domácím pomohl sporný gól

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Fotbalisté Sparty a Brna rozjeli ve vzájemném utkání 23. kola ePojisteni.cz ligy pořádnou přestřelku. Přestože oba týmy neproměnily několik velkých šancí, viděli fanoušci hned pět branek. Tři dala Sparta a vyhrála tak 3:2. Jenže druhý gól Davida Lafaty na konečných 3:2 byl sporný. Padl z pokutového kopu, ke kterému sudího Jílka přiměl přihraný pád Josefa Šurala.

Sparta se musela obejít bez vykartovaného Váchy a kromě dlouhodobě zraněných hráčů vypadli také Čermák, Václav Kadlec a Néstor. V útoku tak dostal poprvé od začátku prosince šanci Pulkrab. V sestavě domácích nechyběl ani Josef Šural , který tak nastoupil proti svému bratrovi Jakubovi.

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Brno 3:2. Domácím v přestřelce pomohly sporné góly

Zbrojovka byla v prvním poločase překvapivě aktivnější, ale do vedení šla Sparta. V šesté minutě se o to po rohu postaral Michal Kadlec. Vyrovnat mohl Taščij, s jeho ránou si ale domácí gólman Koubek poradil, stejně jako se sólem Řezníčka. Zazářil také brankář Brna Melichárek, když ve stoprocentní šanci vychytal zblízka Pulkraba.

Vyrovnání se hosté dočkali po půlhodině hry, kdy po rohu propadl míč k Polákovi, který ukončil brněnskou čtyřzápasovou sérii bez vstřeleného gólu. Radost však hostům dlouho nevydržela. Šural ještě ve velké šanci selhal, ale Lafata ve 41. minutě na hraně ofsajdu nadvakrát překonal Melichárka.

Po přestávce nejprve brněnského brankáře vystrašil Konatého centr a pak Šuralova jen o centimetry nepřesná střela. Do třetice už se Sparta dočkala, protože v 54. minutě Kijanskas fauloval Šurala a nařízenou penaltu proměnil Lafata. Letenský kapitán se tak se 13 brankami dotáhl na vedoucího střelce ligy Milana Škodu ze Slavie.

Sparta ale vzápětí potvrdila, že stále není v úplné pohodě. Ashiru se prosadil přes Hybše a střelu Taščiho tečoval do branky stoper Holek . Chvíli na to mohl vyrovnat Řezníček. Nejprve opět neuspěl sám před Koubkem a poté mu nesedla střela zblízka. Na druhé straně nadělala Melichárkovi problémy teč po dlouhém přímém kopu a Marečkova dělovka.

Sparta se dočkala vítězství dvou remízách a jedné prohře a v tabulce na třetím místě ztrácí na druhou Slavii devět a na první Plzeň deset bodů. Od pátého Zlína, který je jako první mimo pohárové příčky, dělí letenský celek bodů osm. Brno naopak ukončilo sedmizápasovou sérii bez porážky.

Hosté: 30. Polák, 58. Tašči

Domácí: Koubek – Karavajev, Mario Holek, Michal Kadlec, Hybš – Josef Šural, Sáček, Mareček, Konaté (90. Nový) – Pulkrab (72. Zahustel), Lafata (C).

Hosté: Melichárek – Jakub Šural (80. Sedlák), Pavlík, Kijanskas, T. Jablonský – Zavadil (C), Polák (75. Krejčí) – Ashiru, Tašči, Přichystal (90. Rybička) – Řezníček.

Klíčové momenty utkání:

Sparta - Brno: Ashiru dal míč před bránu Taščimu, ten prostřelil Koubka a snížil na 3:2

Sparta - Brno: Obrana Sparty spí, proti Řezníčkovi podržel spoluhráče Koubek

Sparta - Brno: Řezníček byl sám před Koubkem, ale nepřekonal ho

Sparta - Brno: Melichárek mohutným skokem vytěsnil tečovaný míč

Sparta - Brno: Marečkovu povedenou ránu vytáhl Melichárek na roh

Sparta - Brno: Konaté v dobré pozici netrefil bránu

Sparta - Brno: Šural upadl přes Taščiho nohu, Lafata suverénně proměnil penaltu. 3:1

Sparta - Brno: Melichárek vyškrábl Šuralovu střelu na roh

Sparta - Brno: Rada se pustil do Zavadila, křičel na něj kvůli konfliktu s Lafatou

Sparta - Brno: Hádka staříků – Lafata si vjel do vlasů se Zavadilem

Sparta - Brno: Lafata doklepl centr do brány možná z ofsajdu, Sparta zase vede – 2:1

Sparta - Brno: Šural byl sám před Melichárkem, ale vystřelil jen do něj

Sparta - Brno: Polák doklepl míč do brány po rohu a je to 1:1

Sparta - Brno: Tašči mohl vrátit míč do prázdné brány, ale šanci zazdil

Sparta - Brno: Pulkrab měl na kopačce gól, ale Melichárek řekl Ne!

Sparta - Brno: Koubek ukázal skvělý postřeh, zlikvidoval Řezníčkovu tutovku

Sparta - Brno: Souboj Tašči – Koubek podruhé, znovu uspěl sparťanský gólman

Sparta - Brno: Taščiho ránu zlikvidoval pohotový Koubek

Sparta - Brno: Karavajev místo nahrávky volnému Šuralovi vystřelil a netrefil bránu

Sparta - Brno: Michal Kadlec po rohu dostal míč do brány a Sparta vede 1:0

Sparta - Brno: Na svůj bývalý tým se přišel podívat Jan Koller

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2. Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. Sparta 30 16 9 5 47:26 57
4. Ml. Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Zlín 30 11 8 11 34:35 41