CELÝ SESTŘIH: Slavia - Jablonec 1:1. Domácí ztratili body v boji o titul

Autor: iSport.cz
0
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…

Fotbalisté Slavie jen remizovali v 26. ligovém kole doma s Jabloncem 1:1 a částečně si pokazili oslavy převzetí stadionu v Edenu. Hosté vedli od 73. minuty po vlastní trefě Michaela Lüftnera, v poslední minutě vyrovnal Bosňan Muris Mešanovič. Pražané si zkomplikovali boj o titul a ve výhodě je nyní mistrovská Plzeň. Slávisté sice o skóre vedou tabulku, ale Viktoria má lepší vzájemnou bilanci, která po sezoně rozhoduje. Jablonec remízou napravil porážku 2:4 s Příbramí a je sedmý.

Hosté: 73. Lüftner (vl.)

Domácí: Pavlenka – Frydrych, Lüftner, Deli (56. Barák), Flo – Ngadeu – Sýkora (74. Mingazov), Hušbauer, Ščuk, Zmrhal (64. Mešanović) – Milan Škoda (C).

Hosté: Hrubý – Janković, Pernica, Beneš, Zelený – Hübschman (C) – Diviš, V. Kubista, Pospíšil (90+3. Breda), Trávník – Mihálik (74. Považanec).

15 873 diváků

Slavia před zápasem symbolicky převzala stadion v Edenu, který v pátek definitivně získali čínští majitelé klubu společnost CEFC. Natěšení fanoušci očekávali úvodní tlak domácích, ale Pražanům se v první půli nedařilo. Jablonecký gólman Hrubý musel vážněji zasahovat jen v sedmnácté minutě, kdy vyrazil Zmrhalovu střelu.

Hostující hráči po minulé domácí porážce se zachraňující se Příbrami dostali od vedení pokutu a v Edenu předváděli mnohem lepší výkon. Ve 23. minutě měli Severočeši blízko k vedení.

Mihálik přihrál Trávníkovi, který šel sám na bránu, ale místo střely akci prováhal a gólman Pavlenku mu sebral balon. Slavia hrozila spíše střelami z dálky, Ngadeu ani Ščuk však prostor mezi tyčemi netrefili.

Domácí dělali chyby v obraně a v 52. minutě znovu děkovali Pavlenkovi. Do sóla se tentokrát dostal Kubista, ale slávistický gólman jeho pokus o kličku vystihl. Na druhé straně se po pěkné kombinaci dostal ke střele nejlepší kanonýr soutěže Škoda , ale svůj šestnáctý ligový gól nedal.

CELÝ SESTŘIH: Slavia - Jablonec 1:1

Domácí kouč Šilhavý v 56. minutě stáhl ze hry stopera Deliho a místo něj šel na trávník záložník Barák. Za chvíli ale znovu zahrozil Jablonec a Diviš z voleje jen těsně minul. Vzápětí slávistický trenér poslal na hřiště druhého útočníka Mešanoviče, ale Pražané se dál trápili a v 73. minutě je opět musel zachraňovat Pavlenka, který vychytal Divišovu ránu.

O chvíli později už ale domácí prohrávali. Jankovič poslal centr do vápna a Lüftner zasáhl balon hlavou tak nešťastně, že si jej srazil do vlastní branky. Slavia se dostala do velké křeče a Severočeši mohli dvakrát vedení pojistit. Jenže v 78. minutě vychytal Trávníka skvělý Pavlenka a střídající Považanec pálil těsně nad.

Hosty přišly zahozené šance pořádně draho. V 90. minutě se po chybě obrany dostal do úniku Mešanovič, přesnou střelou k tyči potvrdil pozici jednoho z nejplatnějších náhradníků v soutěži a zachránil Slavii ligovou neporazitelnost po trenérem Šilhavým. Červenobílí ale podruhé za sebou nevyhráli, v úterý po prohře 0:1 se Zlínem vypadli z domácího poháru.

26. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - FK Jablonec 1:1 (0:0)

Branky: 90. Mešanovič - 73. vlastní Lüftner. Rozhodčí: Zelinka - Paták, Antoníček. ŽK: Ščuk, Hušbauer - Hrubý, V. Kubista. Diváci: 15.873.

Slavia: Pavlenka - Frydrych, Lüftner, Deli (56. Barák), Flo - Ngadeu - Sýkora (74. Mingazov), Ščuk, Hušbauer, Zmrhal (63. Mešanovič) - Škoda. Trenér: Šilhavý.

Jablonec: Hrubý - Jankovič, Pernica , Beneš, Zelený - Hübschman - Diviš, V. Kubista, Pospíšil (90. Breda), Trávník - Mihálik (74. Považanec). Trenér: Klucký.

Jablonec neudržel vedení nad Slavií. Měli jsme hodně šancí, mrzí to, smutní Kubista

Slavia - Jablonec: Mešanovičovi sebral šanci Pernica

Slavia - Jablonec: Jankovičův centr si do vlastní brány srazil Lüftner. Jablonec vede 1:0

Slavia - Jablonec: Mihálik zablokoval Pavlenkovi výkop, Zelinka mu kartu neudělil

Slavia - Jablonec: Škodovu šanci na poslední šanci zblokoval Pernica

Slavia - Jablonec: Pavlenka drží Slavii – vychytal Kubistovo sólo

Slavia - Jablonec: Škoda těsně nedosáhl na Hušbauerův centr

Slavia - Jablonec: Ščukova rána o kousek přeletěla břevno

Slavia - Jablonec: Kubista si naběhl na centr zleva, hlavičkoval nepřesně

Slavia - Jablonec: Ngadeu dělovkou z dálky těsně minul jabloneckou bránu

Slavia - Jablonec: Trávník byl sám před Pavlenkou, ale tutovku prováhal