CELÝ SESTŘIH: Jihlava - Příbram 1:1. Domácí se zachránili, hosté v lize končí

0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

Fotbalisté Příbrami sestupují z první ligy, ve které hráli nepřetržitě od roku 2008. V předposledním kole v přímém duelu o záchranu jen remizovali 1:1 v Jihlavě, na kterou tak ztrácí pět bodů a sestup už nemohou odvrátit. Jihlavu, která se zachránila v páté sezoně po sobě, poslal do vedení Petr Hronek, hosté už jen v závěru srovnali po vlastní brance Davida Štěpánka.

Hosté: 87. Kukec

Domácí: Rakovan – Tlustý, Štěpánek, Krejčí, Urdinov – Vaculík (C), Hronek (87. Záviška) – Fulnek (71. Rabušic), D. Ikaunieks, Popović (62. Batioja) – Dvořák.

Hosté: Hruška – Kvída, Chaluš, Jiránek, Divíšek – Tregler – P. Pilík, Kukec, T. Pilík, Rezek (C) – Suchan (68. Ayong).

Domácí: Hanuš, Záviška, Rabušic, Kryštůfek, Duba, Mišůn, Batioja

Hosté: Květ, Lupták, Januška, Ayong, Krameš, Trapp, Boháč

Domácí: Hronek, Krejčí, Dvořák, Urdinov

Hosté: Rezek

Příhoda – Moláček, Koval

3245 diváků

Jihlava do klíčového zápasu vstoupila výborně, protože už po šesti minutách hry šla do vedení. Roh z kopačky kapitána Vaculíka poslal hlavou přesně k pravé tyči Hruškovi branky záložník Hronek.

Vyrovnat nepříznivý vývoj skóre mohl po kombinaci Kukuce s Rezkem hned z protiútoku Suchan, ale jeho střelu dokázal vyrazit Rakovan. Gólovou akci Příbrami zastavil faul na domácího Dvořáka.

CELÝ SESTŘIH: Jihlava - Příbram 1:1. Vysočina slaví záchranu, Příbram sestupuje

Příbram se radovala z vyrovnání v 29. minutě, když míč skončil v síti po teči domácího stopera Krejčího, ale sudí branku neuznali pro ofsajd Rezka. Jinak ale Středočeši nebyli nijak nebezpeční. Naopak to mohla být Jihlava, kdo mohl po půlhodině hracího času jít do dvoubrankového vedení. Krejčí poslal na 35 metrů přesný pas na Hronka, který ale sám ve velkém vápně placírkou vůbec netrefil příbramskou branku.

V závěru prvního poločasu mohla Příbram srovnat, když Kukecův centr z rohu sice vyrazil Rakovan, ale ke střele se dostal Tomáš Pilík, který ale pálil mimo tři tyče domácí svatyně. Po přestávce to dlouho vypadalo, že jediným ohrožením branky bude nepříliš přesný pokus Kukece z 35 metrů.

Definitivní jistotu záchrany Vysočině mohl 13 minut před koncem dát Rabušic, ale jeho pokud po přihrávce Hronka jen orazítkoval tyč příbramské branky. Domácí se zaměřili na defenzívu, hosté se tlačili dopředu, ale dlouho nedokázali najít recept na obranu Jihlavy.

Až tři minuty před koncem vyrovnali, když si vlastní gól vstřelil Štěpánek, který si ve skluzu srazil míč do vlastní svatyně po Kukecově střílené přihrávce do vápna. Příbram už si ale potřebnou výhru nevybojovala a míří o soutěž níže.

Jihlava - Příbram: Vyrovnáno! Štěpánek si vstřelil vlastní gól

Jihlava - Příbram: Divíšek našel ve vápně Pavla Pilíka, Rakovan nemusel zasahovat

Jihlava - Příbram: Davor Kukec se odhodlal ke střele, bránu ale netrefil

Jihlava - Příbram: Tomáš Pilík v závěru poločasu pálil vedle levé tyče

Jihlava - Příbram: Dvořák stál na konci domácí akce, pálil pouze nad

Jihlava - Příbram: Hronek selhal v tutovce, z voleje netrefil bránu

Jihlava - Příbram: Divíšek centroval do vápna, nikoho ze svých spoluhráčů nenašel

Jihlava - Příbram: Příbram mohla ihned vyrovnat! Rakovan ale Suchana vychytal