zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
27. května 2017 • 19:50

CELÝ SESTŘIH: Slovácko - Sparta 1:1. Julišův gól nestačil, domácí bleskově srovnali

720p480p360p240p
CELÝ SESTŘIH: Slovácko - Sparta 1:1. Domácí počtrnácté v sezoně remizovali
Šilhavý a Hušbauer vtipkovali: Tréňa je klidný. Možná budeš kapitán Šilhavý a Hušbauer vtipkovali: Tréňa je klidný. Možná budeš kapitán
SESTŘIH Premier League: Manchester City - Everton 1:1. Padly dvě červené, pálil Rooney SESTŘIH Premier League: Manchester City - Everton 1:1. Padly dvě červené, pálil Rooney

Fotbalisté Sparty remizovali v závěrečném ligovém kole v Uherském Hradišti se Slováckem 1:1. Obě branky padly až po změně stran. Vedoucí gól Pražanů vstřelil v 68. minutě střídající Lukáš Juliš, o čtyři minuty později vyrovnal Veliče Šumulikoski.

Slovácko se čtrnáctým nerozhodným výsledkem vyrovnalo "remízovému králi" Brnu.
Ještě před utkáním se vedení Slovácka oficiálně rozloučilo s Lubošem Kaloudou, který ve třiceti letech kvůli zdravotním problémům skončil s aktivní činností.

Slovácko vstoupilo do utkání aktivněji, mělo po většinu úvodního poločasu mírnou územní převahu. Sparta se snažila o kombinační hru ve středu pole, přes pozorné domácí zadáky se ale do střeleckých šancí nedostávala. Pouze po deseti minutách zahrozil Lafata, jehož střela z hranice trestného území o metr minula branku.

720p 480p 360p 240p

Domácí fotbalisté se dostávali častěji do náznaků šancí. Nebezpečí hrozilo zejména z protiútoků po levé straně, které vedl devatenáctiletý Rezek. Ve 22. minutě našel po přesném centru zcela volného Zajíce, jehož hlavička ale postrádala razanci. Ve 38. minutě po Navrátilově centru Zajícova střela minula branku.

V závěru poločasu zahrozila ještě jednou Sparta, po Hybšově centru z levé strany však Lafata postrádal opět přesnost. Těsně před koncem prvního dějství měl nejblíže ke skórování domácí Rezek, jeho střelu ale stačil brankář Bičík vyrazit.

Slovácko - Sparta: Domácí se zaslouženě dočkali vyrovnání. Po rohu se prosadil Šumulikoski

Trenér Sparty Rada, kterého by měl po sezoně nahradit bývalý kouč Panathinaikosu nebo Interu Milán Andrea Stramaccioni, sáhl před začátkem druhého poločasu ke dvěma změnám. Do hry zařadil Frýdka s Julišem místo Vatajelua a Václava Kadlece. A vyplatilo se. V 68. minutě se po Šuralově střele dostal míč k Julišovi, který jej na druhý pokus dotlačil do sítě.

Z vedení se Sparta radovala pouze čtyři minuty. Po Havlíkově centru nechali zadáci letenského celku volný prostor Šumulikoskému, který vyrovnal. Navzdory závěrečné snaze se už Spartě strhnout vítězství na svou stranu nepodařilo.

KLÍČOVÉ MOMENTY UTKÁNÍ

Slovácko - Sparta: Velká šance hostů. Frýdek úplně osamocený na malém vápně hlavou bránu netrefil

Slovácko - Sparta: Velká šance domácích. Šumulikoski ale špatně trefil míč

Slovácko - Sparta: Nedáš, dostaneš. Brejk hostů se štěstím do brány dotlačil Juliš

Slovácko - Sparta: Krásný centr našel hlavu Zajíce, ten hlavičkoval jen do rukavic Bičíka

Hosté: 69. Juliš

Domácí: Daněk – Reinberk, S. Hofmann, Břečka, Šimko – Machalík, Šumulikoski (C) – Navrátil, Havlík, Rezek (57. Ťok) – Zajíc (88. Kang-hjon).

Hosté: Bičík – Zahustel, Karavajev, Michal Kadlec, Hybš – Vácha, Sáček (84. Čermák) – V. Kadlec (46. M. Frýdek), Lafata (C), Vatajelu (46. Juliš) – Josef Šural.

Domácí: Heča, Kang-hjon, Chýla, Suchý, Ťok

Hosté: Budinský, Konaté, Čermák, Holzer, Juliš, Frýdek, Mazuch

Domácí: Reinberk

Hosté: Vácha, Michal Kadlec