27. května 2017 • 19:36

CELÝ SESTŘIH: Teplice - Dukla 0:1. Zmar domácích. Poháry se na Stínadlech hrát nebudou

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Teplic předkolo Evropské ligy hrát nebudou. I když měli svůj osud ve vlastních rukou, poslední ligový zápas proti Dukle nezvládli a prohráli 0:1. Zůstali tak na pátém místě tabulky o bod za Mladou Boleslaví, která prohrála v Liberci 0:4. Dukla většinu zápasu bránila a čekala na brejky, kterých jí domácí v závěru dopřáli velké množství. Z poslední akce zápasu rozhodl o výsledku Dominik Preisler.

K posunu na čtvrté místo Teplice potřebovaly porazit Duklu a zároveň doufat, že Boleslav získá v Liberci maximálně bod. Větším problémem se nakonec ukázala první podmínka. Dukla hrála velmi dobře. Rychlým a přesným presinkem nenechávala domácí rozehrát a sama hrozila z brejků, i když kromě nepřesné hlavičky Podaného z nich nic nevytěžila.

Dlouho se hrálo prakticky bez šancí, i kvůli nuceným změnám v sestavách. Teplický Hyčka už po osmi minutách skončil na nosítkách po tvrdé srážce ve vzduchu, chvíli nato zase špatně došlápl Tetour z Dukly.

Teplice během prvního poločasu postupně dostávaly hru pod kontrolu, ale trochu nebezpečné byly jen dvě střely Filla. Ve 26. minutě nejdřív pálil v dobré pozici jen do protihráče, pak zase z přímého kopu zakroutil míč do skrumáže a jen o decimetry minul tyč.

CELÝ SESTŘIH: Teplice - Dukla 0:1. Domácí nevyužili šance, EL si nezahrají

Po poločase začalo být rušněji. Po pěti minutách odcentroval teplický mladík Král a jeho centr prošel z levé strany až na zadní tyč k úplně volnému Fillovi, který placírkou těsně přestřelil. A hned vzápětí se dostal na druhé straně do šance Miloševič, křížnou střelou zprava ale minul.

V 65. minutě se ale urputná hra najednou na skoro dvě minuty zastavila. Ze hřiště odcházel Štěpán Vachoušek, pro nějž to byl poslední zápas kariéry. Sedmatřicetiletého záložníka vyprovodil ze hřiště potlesk deseti tisíc diváků.

Teplice - Dukla: Vaněček hlavičkoval, bránu netrefil

Teplickým střídání spíš uškodilo a jejich dosavadní tlak začal být až příliš živelný. Dukla se dostávala stále častěji do brejků a v 82. minutě měl brankář Grigar štěstí, že ho Koreš zblízka doslova napálil. Za další tři minuty pak stejnému hráči dobře skočil pod nohy. A v 87. minutě po dalším brejku zleva napálil spojnici břevna a tyče Podaný.

Byl to bizarní konec zápasu. I za nerozhodného stavu se domácí tlačili ve velkém počtu do šestnáctky a při dvou standardních situacích šel do vápna i Grigar. Ze závarů se ale nic nezrodilo a v poslední minutě domácí dorazil další brejk Koreše, který ještě vrátil míč Preislerovi. Jeho přesná střela k tyči byla vůbec posledním, co se v zápase stalo.

KLÍČOVÉ MOMENTY UTKÁNÍ

Teplice - Dukla: Fillo pálil z dobré pozice, sražená rána skončila mimo

Teplice - Dukla: Tutovka Pražanů! Podaný ale sám před bránou hlavičkoval nepřesně

Liberec - Mladá Boleslav: Ševčík to zkusil z dálky a protáhl Vejmolu

Teplice - Dukla: Fillo po Králově centru zblízka překopl bránu

Teplice - Dukla: Vachoušek vypálil hodně nepřesně

Teplice - Dukla: Fillo se postavil ke standardce, jeho prudká pobídka jen proletěla šestnáctkou

Teplice - Dukla: Král vypálil, ani on ale síť nerozvlnil

Teplice - Dukla: Červenka vystřelil po rohu, bránu ale netrefil

Teplice - Dukla: Bílovský ve veliké šanci hostů neskóroval!

Teplice - Dukla: Druhá tutovka Koreše, opět jej Grigar dokázal vychytat

Teplice - Dukla: Grigar podržel svůj tým po Korešově ráně

Teplice - Dukla: Skvělý Grigar! Vychytal Preislera i Koreše

Teplice - Dukla: 0:1! Ve čtvrté minutě nastavení rozhodl Preisler a do Evropy míří Boleslav!

Teplice - Dukla: Hosté se málem dostali do vedení, Podaný trefil tyč!

Hosté: 90+4. Preisler

Domácí: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Šušnjar, Hyčka (13. Král) – Ljevakovič, Soungole – Vachoušek (C) (64. Nivaldo), Vošahlík (75. Vaněček), Fillo – Červenka.

Hosté: Hruška – Podaný, Bezpalec, Šimůnek (C), Kušnír – Bílovský, Daniel Tetour (29. Smejkal, 55. Koreš), Marek Hanousek – Olayinka, Edmond (71. Preisler), Milošević.

Domácí: Chudý, Urma, Kodeš, Vaněček, Král, Nivaldo, Martirosyan

Hosté: Rada, Brandner, Mustedanagič, Brejcha, Koreš, Smejkal, Preisler

Domácí: Jeřábek, Vondrášek

Hosté: Kušnír, Šimůnek, Milošević, Olayinka, Bílovský