29. července 2017 • 18:47

CELÝ SESTŘIH: Plzeň - Dukla 4:0. Demolici řídil v první půli Krmenčík

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Plzně se staronovým koučem Pavlem Vrbou vstoupili do nového ročníku HET ligy jasným vítězstvím 4:0 nad Duklou. Vše podstatné se událo v prvním poločase, už v 11. minutě otevřel skóre Lukáš Hejda, po něm rychle přidal druhý gól Patrik Hrošovský, kterému parádně přihrál před prázdnou bránu Michael Krmenčík. Ten pak sám z dorážky zvyšoval už na 3:0, poločasové (a nakonec i konečné) skóre uzavřel ve 42. minutě Tomáš Hořava.

Vrba udělal v základní sestavě čtyři změny oproti úternímu duelu 3. předkola Ligy mistrů s bukurešťským FCSB. V brance nastoupil debutant Hruška, do obrany se vrátil Hejda a v záloze dostali od začátku šanci Hořava se Zemanem. Ani na lavičce nebyl bek Limberský.

Po úvodní aktivitě Dukly převzali iniciativu domácí. Hejda nejprve hlavičkoval do tyčky, ale v 11. minutě už plzeňský stoper po Hrošovského centru přesnou hlavičkou překonal brankáře Radu.

CELÝ SESTŘIH: Plzeň - Dukla 4:0. Demolici řídil Krmenčík

Za pět minut už vedla Plzeň o dva góly. Krmenčík si na půlce lehce obhodil osmatřicetiletého obránce Jiránka a postupoval na Radu společně s Hrošovským, který akci zakončil střelou do odkryté branky.

Milan Havel z Plzně v souboji s Markem Hanouskem z Dukly

Druhý tým uplynulé sezony dominoval a dál se tlačil do útoku. Ve 33. minutě Havel našel v šestnáctce Krmenčíka a ten zvýšil pohotovou ranou o břevno. Dukla působila odevzdaným dojmem. Na poločasových 4:0 upravil ve 42. minutě volný Hořava po Kopicově zpětné přihrávce.

Ve druhém poločase plzeňský tlak oslabil a domácích šancí ubylo. Zeman po standardní situaci střílel těsně mimo, pak se dostali do hry i Pražané. Z přímého kopu Dukly o kousek přestřelil Podaný. Jeho spoluhráč Holenda v 69. minutě hlavičkoval do tyče a poté nechal při střele z úhlu vyniknout Hrušku.

Plzeň v lize porazila Duklu počtvrté za sebou bez inkasované branky a ideálně se nachystala na středeční odvetu s bývalou Steauou Bukurešť.

Domácí: 11. Hejda, 16. Hrošovský, 33. Krmenčík, 42. Hořava

Hosté:

Domácí: A. Hruška – Řezník, Hejda, Hájek, Havel – Hrošovský (C) (81. D. Kolář), Živulić – Kopic, Hořava, Zeman (70. Petržela) – Krmenčík (59. Řezníček).

Hosté: F. Rada – Kušnír, Bezpalec (46. Ostojić), Jiránek, Podaný – Marek Hanousek (C), Bílovský (77. Koreš), Daniel Tetour – Brandner (46. Mustedanagić), Holenda, Schranz.

Plzeň - Dukla: Podaný z přímého volného kopu o kousek minul bránu

Plzeň - Dukla: Kopic poslal nebezpečný míč do vápna, Hořava ani Řezníček gól nedali

Plzeň - Dukla: Zemanova rána proletěla vedle tyče

Plzeň - Dukla: Plzeň demoluje Duklu. Pěknou akci zakončil Hořava a je to 4:0

Plzeň - Dukla: To je válec! Krmenčík napálil míč do brány od břevna a Plzeň vede 3:0

Plzeň - Dukla: Holenda hlavičkoval sám, ale bránu netrefil

Plzeň - Dukla: Krmenčík upadl ve vápně, omluvil se, ale kartu dostal

Plzeň - Dukla: Krmenčík přihrál Hrošovskému před prázdnou bránu a je to 2:0

Plzeň - Dukla: Hejda se skvěle trefil hlavičkou a Plzeň vede 1:0

Plzeň - Dukla: Tyč! Po rohu zakončoval v pádu Krmenčík

Plzeň - Dukla: Pěkný signál zakončoval Hořava, Rada zasáhl