12. srpna 2017 • 19:30

CELÝ SESTŘIH: Slovácko - Ostrava 5:2. Koncert domácích řídili Havlík s Daníčkem

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Slovácka ve 3. ligovém kole doma porazili Baník Ostrava 5:2 a ukončili sérii devíti zápasů bez vítězství. Pomohl jim k tomu rychlý nástup v podobě gólů Tomáše Zajíce, Vlastimila Daníčka a Marka Havlíka. Po snížení Ostravy trefami Martina Šindeláře a Milana Baroše z penalty, rozhodli Stanislav Hofman a v nastavení opět Havlík.

Slovácko tak v lize nastřílelo pět branek poprvé od září 2014 a čtyři branky do poločasu dalo vůbec poprvé během svého působení v lize.

Fanoušci Slovácka se poprvé radovali už v šesté minutě, když Havlík vystihl nepovedenou malou domů, a i když jeho pokus o obstřel Vašek kryl, k odraženému míči měl nejblíže Zajíc a uklidil jej k levé tyči hostující branky.

Chvíli na to Baník inkasoval podruhé. Machalík při brejku výtečně našel Navrátila, který postupoval ze strany na Vaška. Ten sice opět skvěle zasáhl, jenže u odraženého míče byl nejdříve domácí Šumulikoski, jehož zpětnou přihrávku z hranice šestnáctky uklidil do branky Daníček.

CELÝ SESTŘIH: Slovácko - Ostrava 5:2. Vysokou výhru řídili Havlík s Daníčkem

A ve 22. minutě dokonali domácí raketový nástup. Daníček si položil hostujícího brankáře, poslal míč před branku a nabíhající Havlík už měl snadnou práci.

Baník se však nevzdal a rychle korigoval skóre. Po přímém kopu Baníku si na Stáňův centr naběhl Šindelář a hlavou snížil. Ve 36. minutě pak dostal Baník možnost kopat pokutový kop po faulu Divíška na Baroše a sám faulovaný bezpečně proměnil.

Těsně před poločasem mohl dokonce srovnat stav Poznar, po Bredově centru z pravé strany ale hlavičkoval vedle Hečovy branky. Místo toho tak přišla pro hosty rána v podobě čtvrté domácí branky, která definitivně rozhodla. Po centru z levé strany se míč snesl až na hlavu nikým nehlídaného Hofmanna a bylo to 4:2.

Slovácko - Ostrava: Jízda pokračuje, před přestávkou zvýšil Hofmann, 4:2

Do druhé půle nastoupil Baník se dvěma změnami v sestavě a právě jeden ze střídajících hráčů De Azevedo poslal v 52. minutě do sóla proti Hečovi Baroše, domácí gólman ale dokázal hostujícího útočníka vychytat.

Tempo a bezstarostnost obran po domluvě trenérů v poločase viditelně opadla a šancí v druhé půli ubylo. Baník v závěru vrhl vše do útoku a obrana Slovácka byla v plné permanenci.

Slovácko už si ale první výhru v sezoně pohlídalo, navíc v nastavení po brejkové situaci přidal svůj druhý gól v zápase Havlík.

Domácí: 6. Zajíc, 11. V. Daníček, 23. Havlík, 45. S. Hofmann, 90+1. Havlík

Hosté: 28. Šindelář, 36. Baroš

Domácí: Heča – Reinberk, S. Hofmann, Šimko, Divíšek – V. Daníček, Šumulikoski (C) – Navrátil (90. Juroška), Machalík, Havlík – Zajíc (80. Kubala).

Hosté: Vašek – P. Breda (76. Mičola), Pokorný, Šindelář, Sus (46. de Azevedo) – Granečný, Hlinka, R. Hrubý, Stáňa – Poznar (46. J. Šašinka), Baroš (C).

Slovácko - Ostrava: Poznar mohl vyrovnat, jeho hlavička ale letěla mimo bránu

Slovácko - Ostrava: Penalta po faulu na Baroše, ten ji proměnil, pak hecoval fanoušky 3:2

Slovácko - Ostrava: Na centr do pokutového území naskočil Šindelář a snížil, 3:1

Slovácko - Ostrava: Slovácko vede 3:0! Daníček položil brankáře a Havlík zakončil přesně

Slovácko - Ostrava: Domácí si pohráli s obranou Baníku a Daníček zvýšil na 2:0

Slovácko - Ostrava: Havlík brankáře neprostřelil, Zajícovi se dorážka zdařila, 1:0

Slovácko - Ostrava: Vašek si došel pro střílený centr Slovácka

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53
6. Liberec 30 13 7 10 37:35 46
7. Bohemians 1905 30 9 11 10 30:29 38