CELÝ SESTŘIH: Dukla – Zlín 1:0. Domácí poprvé slaví, krásně rozhodl Kušnír

Autor: iSport.cz
0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Zabrali. Fotbalisté Dukly po dvou prohrách v HET lize naplno bodovali, když na domácí půdě zdolal Zlín 1:0. Hezkým gólem z přímého kopu rozhodl obránce Ondřej Kušnír. Naopak hosté nenavázali na výhru proti Brnu a po třech kolech mají tři body.

Domácí: 24. Kušnír

Hosté:

Domácí: F. Rada (C) – Kušnír, Jiránek, Ostojić, Podaný – Kovaľ (64. Koreš), Bezpalec, Milošević (74. Djuranović), Daniel Tetour, Schranz (77. Preisler) – Holenda.

Hosté: S. Dostál – Matejov, Hnaníček (C), Gajič, Bartošák (82. Fantiš) – Ekpai, Jiráček, Traoré, Holzer (61. Džafić) – Železník (64. Bartolomeu), Diop.

2359 diváků

Jedinou větší šanci si v úvodní dvacetiminutovce vypracoval Zlín. Po přihrávce Holzera dostal v šestnáctce hodně prostoru Diop, který však po otočce netrefil branku.

Ve 24. minutě domácím pomohla k vedoucímu gólu standardní situace. K přímému kopu se postavil krajní obránce Kušnír a míč poslal přes zeď za brankáře Dostála.

Zlínští se snažili odpovědět, ale obrana Dukly, která v prvních dvou kolech v Plzni a Teplicích dohromady inkasovala sedm gólů, fungovala téměř bezchybně. Až těsně před pauzou z rohu hlavičkoval osamocený Diop vysoko nad břevno.

CELÝ SESTŘIH: Dukla - Zlín 1:0. Domácí poprvé slaví, krásně rozhodl Kušnír

Hosté se v 54. minutě sice poprvé trefili mezi tři tyče, ale Holzerovu ránu gólman Rada vytáhl na roh. Jinak pokračoval nezáživný fotbal bez velkých šancí na obou stranách.

Zlín ve zbytku poločasu častěji držel míč a marně obléhal pokutové území Dukly. Asi největší možnost na vyrovnání nevyužil střídající Džafič, jenž z přímého kopu v dobré vzdálenosti netrefil branku.

Dejvický tým v závěru zahodil několik solidních protiútoků, ale nejtěsnější náskok udržel a Fastav v nejvyšší soutěži zdolal potřetí za sebou výsledkem 1:0.