CELÝ SESTŘIH: Bohemians - Slavia 0:0. Mistr opět venku ztratil a nedal gól

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Slavie remizovali v utkání 4. ligového kola v malém pražském derby na půdě Bohemians 1905 0:0. Úřadující mistr hrál bez branek i ve druhém venkovním zápase tohoto ročníku nejvyšší soutěže a už podruhé ztratil body. Červenobílí se tak nedokázali naladit vítězstvím na středeční odvetu 4. předkola Ligy mistrů s APOELem Nikósie, v níž budou dohánět ztrátu 0:2 z Kypru.

"Klokani" bodovali v šestém z posledních sedmi vzájemných ligových duelů a stále drží v nové sezoně neporazitelnost. Po Spartě sebrali body i dalšímu posílenému aspirantovi na titul.

Slavia udělala oproti úterní duelu v Nikósii hned šest změn v sestavě, v zahajovací jedenáctce nastoupili Sobol, Altintop, Zmrhal, Mešanovič a uzdravení Sýkora s Hromadou, který si připsal první start za červenobílé.

Zatímco v Nikósii Slavia ve druhé minutě inkasovala, dnes mohla ve stejném čase otevřít skóre. Sýkorovu kličku ale nejprve vystihl brankář Bohemians Fryšták a následnou dorážku vykopl před čárou stoper Šmíd. V osmé minutě pálil z úhlu těsně nad hostující Bořil.

CELÝ SESTŘIH: Bohemians - Slavia 0:0

Slavia byla aktivnější, ale k velkým šancím se příliš nedostávala. Sýkorovu střelu zastavil domácí Šmíd, a protože měl ruku u těla, rozhodčí Proske penaltu neodpískal. Až ve 34. minutě zahrozili i Bohemians, Dostálův centr ani jeden ze tří nabíhajících spoluhráčů do sítě neusměrnil. Na druhé straně pak po zemi vystřelil těsně vedle Zmrhal.

Bohemians vycítili šanci a po změně stran hrozili z brejků. Po hodině hry zastavil při skluzu Reiterův centr Hromada rukou, ale ani tentokrát sudí Proske penaltu nenařídil. Podle opakovaných záběrů se však s největší pravděpodobností pokutový kop pískat měl.

Slávistický trenér Šilhavý postupně poslal na trávník Stocha a Hušbauera, hosté více drželi míč, ale "Klokani" dál byli nebezpečnější. V 72. minutě po rohu střílel na hranici malého vápna Kocič a Souček se štěstím zblokoval ránu na roh.

V 78. minutě se po přihrávce od Kabajeva protlačil až před Laštůvku střídající Nečas, ale hostující branku těsně přestřelil. O čtyři minuty později pálil Bořil a domácí brankář Fryšták musel na zem. Slavii nepomohl ke gólu ani příchod kanonýra Škody. V lize sice neprohrála ani ve 30. utkání pod trenérem Šilhavým, ale remíza je pro ni ztrátou.

Domácí: Fryšták – M. Dostál, Hůlka, Šmíd (C), Kocič – Reiter (71. Nečas), Švec, Mašek (79. Jindřišek), M. Hašek, Bartek (88. P. Buchta) – Kabajev.

Hosté: Laštůvka – Bořil, Jugas, Ngadeu, Sobol – Souček, Hromada (63. Hušbauer) – Zmrhal (C), Altintop, Sýkora (59. Stoch) – Mešanović (77. Milan Škoda).

Bohemians - Slavia: Slávisté chtěli penaltu, Sýkorovu ránu zastavil Šmíd rukou

Bohemians - Slavia: Obrana Slavie zaspala, na Dostálův centr nedosáhli Hůlka a Šmíd

Bohemians - Slavia: Zmrhalova rána proletěla jen těsně vedle tyče

Bohemians - Slavia: Po Maškově přihrávce se natahoval Bartek, nedosáhl jen o kousek

Bohemians - Slavia: Penalta? Hromada zastavil Reiterův centr, Proske nezapískal

Bohemians - Slavia: Bohemka šla ve třech na dva, Kabajev brejk zazdil

Bohemians - Slavia: Tutovka Bohemians! Kocič pálil z malého vápna, trefil Kabajeva

Bohemians - Slavia: Další loženka “klokanů” – Nečas se krásně uvolnil, ale netrefil bránu

Bohemians - Slavia: Stoch vymyslel pěknou akci, Hušbauer neprostřelil obranu a Bořil Fryštáka

Bohemians - Slavia: Buldozer Jindřišek – zboural Altintopa i Hušbauera

Bohemians - Slavia: Pat a Mat – Souček a Bořil vyrobili zbytečný ofsajd
1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53
6. Liberec 30 13 7 10 37:35 46