25. srpna 2017 • 19:55

CELÝ SESTŘIH: Dukla - Bohemians 2:0, Klolani poprvé v sezoně prohráli

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Bohemians Praha 1905 v nové sezoně HET ligy poprvé prohráli, když už ve svém třetím pražském derby prohráli na půdě Dukly 0:2. Za domácí se trefili Róbert Kovaľ a v závěru parádním lobem Zinedine Mustedanagič. Klokani naopak potřetí za sebou vyšli gólově naprázdno

Utkání rozhodla 24. minuta. Domácí zahráli signál z přímého kopu, po Miloševičově centru napálil Brandner tyč. Z dorážky nebezpečně pálil Kušnír, od obránce se míč dostal ke Kovalovi a ten už jej poslal do branky.

Bohemians mohli rychle odpovědět, ale Mašek těsně nedosáhl na míč, aby přehodil gólmana. Krátce nato hosté nevyužili hezkou individuální akci Barteka, který přešel přes tři obránce, ale jeho přihrávku nikdo nezakončil.

CELÝ SESTŘIH: Dukla - Bohemians 2:0, výhru krásným lobem pečetil Mustedanagič

Hosté dostali hru pod kontrolu a zatlačili Duklu do obrany. Jenže postrádali přesnější finální fázi a vůbec se nedostávali do zakončení. Dukla v čele se zkušeným stoperem Jiránkem se tak dokázala bez větších obtíží bránit.

Hned po změně stran dal domácí Holenda gól, který ale sudí neuznali kvůli předchozímu ofsajdu. Jinak se opět hrálo hlavně na útočné polovině Bohemians, ale opakoval se obraz z první půle. Až v 68. minutě vyslal první nebezpečnou střelu Kocič, s jehož skákavou ranou z voleje si brankář Rada poradil.

Rozhodnout mohl čtvrt hodiny před koncem Holenda, který se v akrobatické pozici opřel do míče, ale tvrdou ranou branku přestřelil. Sedm minut před koncem už pojistka přišla po brejku. Mustedanagič si naběhl za obranu a lobem přes brankáře vstřelil svůj druhý ligový gól. I ten první dal lobem.

Domácí: 23. Kovaľ, 83. Mustedanagić

Hosté:

Domácí: F. Rada (C) – Kušnír, Ostojić, Jiránek, Podaný – Bezpalec, Daniel Tetour – Kovaľ (69. Mustedanagić), Milošević (85. Preisler), Brandner (60. Schranz) – Holenda.

Hosté: Fryšták – M. Dostál, Hůlka, Šmíd (C) (72. Nečas), Kocič – Reiter (79. Kuchta), Švec, Mašek (72. P. Buchta), M. Hašek, Bartek – Kabajev.

Dukla - Bohemians: Závar před bránou Dukly vyřešil Rada

Dukla - Bohemians: Podaný se krásně uvolnil a odcentroval na Holendu, ten vypálil akrobaticky nad bránu

Dukla - Bohemians: Ostojič se položil do střely, tu ale zblokoval Bartek

Dukla - Bohemians: Reiter byl v tutovce! Bránu Dukly ale překopl

Dukla - Bohemians: Kocič vypálil tvrdě z dálky, ale přímo na Radu

Dukla - Bohemians: Ostojič opravil Jiránkovi kontaktní čočku, veterán pak střílel po rohu

Dukla - Bohemians: Brandnera v samostatném úniku zastavil na poslední chvíli Dostál

Dukla - Bohemians: Švec vypálil z ostrého úhlu, Rada vyrazil na roh

Dukla - Bohemians: Holendův gól neplatí kvůli ofsajdu

Dukla - Bohemians: Bartek vypálil pohotově, ale nepřesně

Dukla - Bohemians: Au, to muselo bolet! Bezpalec nakopl Maška do rozkroku

Dukla - Bohemians: Kabajev vystřelil z otočky, ale bránu netrefil

Dukla - Bohemians: Bartek připravil šanci pro Maška, ten se tvrdě srazil s Radou

Dukla - Bohemians: Tyč a gól! Závar před bránou Bohemians ukončil Kovaľ a Dukla vede 1:0

Dukla - Bohemians: Miloševič zakončoval patičkou, ale netrefil bránu

RENTGEN: Bohemians bodují organizací hry a neúnavným napadáním

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53
6. Liberec 30 13 7 10 37:35 46