CELÝ SESTŘIH: Boleslav - Brno 3:0. Domácí už nejsou poslední

Autor: iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Takový zápas potřebovali. Fotbalisté Mladé Boleslavi si v 6. kole HET ligy poradili s Brnem jednoznačně 3:0 a odpoutali se z posledního místa tabulky. O branky se postarali Tomáš Přikryl, nová posila ze Slavie Ruslan Mingazov a střídající Jan Chramosta. Hosté tak nenavázali na dobrý výkon se Spartou a opět jsou na sestupových příčkách.

Mladoboleslavský trenér Uhrin nasadil všechny tři posily, které středočeský klub získal v reprezentační pauze - stopera Chaluše, záložníka Hubínka a nejčerstvější akvizici křídelníka Mingazova. Také Brno postavilo novou tvář Juhara a kvůli několika absencím v sestavě hrálo s pěti obránci.

Mladé Boleslavi se zpočátku proti hostujícímu obrannému valu nedařilo a první šanci viděli diváci až v 27. minutě, kdy po Fleišmanově centru vyškrábl hlavičku Matějovského do horního rohu brankář Melichárek. O sedm minut později mohli jít do vedení hosté, Pilík po křížné přihrávce postupoval sám na gólmana Vejmolu, jenže selhal a zamířil nad.

CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav - Brno 3:0. Domácí nejsou poslední, trefil se Mingazov

Utkání jinak provázela řada nepřesností a na trávníku bylo znát, že hrají týmy ze dna tabulky. Fotbalovou šeď první půle osvítila až parádní akce z 39. minuty. Pauschek se v rohu pokutového území zbavil obránce, nahrál před branku a Přikryl elegantní a pohotovou patičkou umístil balon do sítě. Boleslav skórovala po 250 minutách.

Mladá Boleslav - Brno: Paráda! Pauschek obešel Juhara, Přikryl se trefil patičkou, 1:0

Domácí vstoupili aktivně i do druhé půle a vidět byla zejména nová posila Mingazov. Hned ve 46. minutě se od křídelníka hostujícího v Boleslavi ze Slavie jen těsně mimo odrazil balon, který do něj pod tlakem napálil brankář Melichárek. Pak záložník z Turkmenistánu střílel těsně nad.

Mingazov se dočkal v 63. minutě. Po pasu od Matějovského z hloubi vlastní poloviny nasprintoval do sóla a svou premiérovou trefu v mladoboleslavském dresu okořenil nekompromisní ranou pod břevno.

Vzápětí novou domácí akvizici vystřídal Chramosta a po minutě na trávníku zvýšil už na 3:0, když se prosadil křížnou střelou na zadní tyč. Boleslav potvrdila, že na Brno doma umí. Na svém stadionu mu v posledních sedmi zápasech dala 24 branek. Zbrojovka se nedočkala ani čestného gólu, Fortes totiž v 80. minutě mířil vedle.

Domácí: 39. Přikryl, 63. Mingazov, 66. Chramosta

Hosté:

Domácí: Vejmola – Pauschek, Chaluš, Stronati, Fleišman – Hubínek, J. Rada (77. Mareš) – Přikryl (86. Jánoš), Matějovský (C), Mingazov (65. Chramosta) – Mebrahtu.

Hosté: Melichárek (C) – Pavlík, Kijanskas, Jovanović – R. Buchta, Polák (75. Fortes), Sedlák, Juhar – T. Pilík (87. Gáč), Michal Škoda (70. Koné), Lutonský.

Mladá Boleslav - Brno: Fortes zkusil trefit naději, ale míč letěl vedle brány

Mladá Boleslav - Brno: Parádní klička! Přikryl se u postranní čáry zbavil Juhara

Mladá Boleslav - Brno: Chramosta nekompromisně propálil Melichárka a je to 3:0 pro Boleslav

Mladá Boleslav - Brno: Mingazov se konečně trefil! Proměnil sólo a Boleslav vede 2:0

Mladá Boleslav - Brno: Mingazov jen o kousek minul šibenici

Mladá Boleslav - Brno: Melichárek měl kliku! Trefil odkopem Mingazova, míč šel těsně vedle

Mladá Boleslav - Brno: Mingazov fauloval Melichárka, ublížil si o něj

Mladá Boleslav - Brno: Pilík šel sám na Vejmolu, ale překopl bránu

Mladá Boleslav - Brno: Melichárek si věří – kličkou vykoupal Mebrahta

Mladá Boleslav - Brno: Matějovský hlavičkoval do šibenice, Melichárek míč vyškrábl

Mladá Boleslav - Brno: Mingazov upadl po doteku od Jovanoviče, penalta se nepískala

Mladá Boleslav - Brno: Fleišmanovu tečovanou ránu Melichárek zkrotil

Mladá Boleslav - Brno: Lutonskému ve velké šanci sjel míč po nártu