CELÝ SESTŘIH: Dukla - Karviná 3:2. Velký obrat Pražanů v závěru

0
Krejčí exkluzivně o Pastovi a kritice kouče: Tyhle věci nemám rád
Chci koupit Hradec. Dluhy jsou nesmysl, říká Ulich

Fotbalisté Dukly ve 13. ligovém kole doma s Karvinou dohnali dvoubrankovou ztrátu a zvítězili 3:2. Pražané ještě šest minut před koncem prohrávali, ale Jan Holenda a střídající Lukáš Holík v závěru dokonali obrat. Dukla tak udržela domácí neporazitelnost v sezoně, Slezané na premiérovou venkovní výhru v tomto ročníku dál čekají. Karviné nepomohly ani branky Filipa Panáka a Lukáše Budínského. První gól Dukly vstřelil Dominik Preisler.

Po úvodní nezáživné patnáctiminutovce se do slibné šance dostala v 16. minutě Dukla. Schranz z úhlu vystřelil těsně mimo, přestože mohl ještě nahrávat lépe postavenému Holendovi. Poté Tetour z dálky vypálil nad břevno.

V závěru poločasu měli navrch hosté. Vondru ještě v dobré šanci vychytal brankář Rada, ale ve 38. minutě už se hosté radovali. Budínský z přímého kopu poslal míč na hlavu Panáka a ten se trefil přesně. Karvinští venku v lize skórovali poprvé po 449 minutách. Dukla mohla těsně před pauzou z rohu vyrovnat, hlavičku Holendy však gólman Berkovec vytěsnil na tyčku.

CELÝ SESTŘIH: Dukla - Karviná 3:2. Pražané předvedli velký obrat v závěru

Deset minut po změně stran Karviná přidala druhý gól. Obrovskou chybu udělal stoper Holek, který nechtěně vyslal do úniku Wágnera, ten před brankou našel volného Budínského a nejlepší střelec slezského týmu snadno vstřelil čtvrtý ligový gól v ročníku.

Pražané rychle zareagovali a v 62. minutě snížili. K přímému kopu z velké dálky se postavil Preisler a míč překvapivě zapadl k tyči hostující branky. Pro Duklu to byl teprve druhý gól za posledních šest kol.

Karviná mohla přidat pojistku, ale Vondra zblízka napálil míč do boční sítě. Dukla se vrhla do útoku. Nejprve v 85. minutě Holanda zblízka vyrovnal po centru Djuranoviče a za čtyři minuty vstřelil z podobné pozice vítězný gól Holík po Brandnerově přihrávce.

Domácí: 62. Preisler, 85. Holenda, 89. Holík

Hosté: 38. Panák, 55. Budínský

Domácí: F. Rada (C) – Preisler, Mario Holek, Jiránek, Podaný – Milošević (62. Holík), Bílovský, Daniel Tetour – Schranz (46. Djuranović), Holenda, Koreš (75. Brandner).

Hosté: Berkovec – Štepanovský, Janečka, Lischka, Vondra – Budínský, Šisler (C) – Jan Moravec, Panák (76. Ramírez), Kalabiška (80. Eismann) – Wágner.

Domácí: Brandner, Mustedanagić, Kovaľ, Holík, Djuranović, Bezpalec, Hruška

Hosté: Lingr, Smrž, Eismann, Weber, Ramírez, Le Giang, Letić

Domácí: Djuranović, Preisler

Hosté: Šisler, Lischka, Eismann

O. Pechanec – J. Moláček, J. Kubr (O. Ginzel)

16. Brno 30 6 6 18 20:43 24

Dukla - Karviná: Obrat je završen ! Chybu hostující obrany využil Brandner, který centrem nalezl volného Holíka

Dukla - Karviná: Centr z levé strany nalezl v pokutovém území Holendu a ten srovnává 2:2 !

Dukla - Karviná: Vondra po centru Štěpanovského pálil ve velké šanci levačkou pouze do boční sítě

Dukla - Karviná: Holendovu radost z vyrovnání překazil odmávaný ofsajd

Dukla - Karviná: Centr Preislera ze standardní situace k překvapení všech zaplachtil až do brány 1:2

Dukla - Karviná: Po obrovské hrubce Holka se dopředu řítil Wágner, který posunul míč před odkrytou bránu Budínskému 0:2!

Dukla - Karviná: Berkovec předvedl skvělý zákrok, kdy míč po Holendově hlavičce vytáhl na tyč

Dukla - Karviná: Panák se ukázkově pověsil do vzduchu a hlavičkou posílá hosty do vedení 0:1

Dukla - Karviná: Holenda po centru zakončoval z ofsajdové pozice těsně vedle

Dukla - Karviná: Vondra centrem nalezl hlavu Wágnera, který hlavičkoval těsně vedle

Dukla - Karviná: Tetour vysunul přihrávkou do šance Schranze, který však bránu v dobré pozici minul