Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
25. listopadu 2017 • 21:03

CELÝ SESTŘIH: Ostrava - Karviná 2:1. Euforie, ale Barošův gól padl z ofsajdu

TOP 5 gólu Plzně: Omládlý Kolář, úžasný Krmenčík, bodoval i Limberský TOP 5 gólu Plzně: Omládlý Kolář, úžasný Krmenčík, bodoval i Limberský
NEJ zákroky Premier League: Fabianski ze Swansea si proti City opravdu nevydechnul NEJ zákroky Premier League: Fabianski ze Swansea si proti City opravdu nevydechnul

Fotbalisté Ostravy porazili v důležitém utkání 15. kola první ligy Karvinou 2:1 a po čtyřech měsících se dočkali výhry. Hosté byli ve slezském derby blízko výhře, ale po gólu Tomáše Wágnera jim Ostrava v závěrečné půlhodině vyrvala tři body z rukou. Prvním gólem za Baník vyrovnal Tomáš Poznar a pět minut před koncem svou šestou trefou v sezoně rozhodl Milan Baroš. Ten však byl v ofsajdu. Baník triumfoval po čtrnácti kolech bez vítězství a poskočil na třinácté místo.

Hosté: 60. Wágner

Domácí: Šustr – P. Breda, Šindelář, Azackij, Morgan (81. Sus) – Hlinka – Mičola, R. Hrubý, Poznar (89. Macej), Granečný (75. O. Šašinka) – Baroš (C).

Hosté: P. Le Giang – Jan Moravec, Janečka, Hošek, Eismann (C) – Budínský, Šisler – Lingr (68. Letić), Panák, Kalabiška – Ramírez (46. Wágner).

6 009 diváků

Domácí kouč Kučera musel před utkáním improvizovat, jelikož mu ze základní sestavy vypadli zranění Pazdera a de Azevedo. Právě Brazilcova neúčast vynesla do hry Poznara, který mohl ve 14. minutě otevřít skóre. Ale chybnou rozehrávku Šislera nepotrestal; Le Giang jeho sólo a pokus o obstřel vystihl.

Enormní snaha byla na straně Baníku evidentní, jen to ale na další šance nestačilo. Po špatném odkopu Šindeláře naopak vyvstala po půlhodině slibná situace před Karvinou, ale Lingrovi scházely na vzdálenější tyči ke Kalabiškově centru snad milimetry.

CELÝ SESTŘIH: Ostrava - Karviná 2:1. Euforie Baníku, Barošův gól padl z ofsajdu

Karviná do druhé půle nastoupila na hrotu místo Ramireze s Wágnerem, a s ním přišel i větší vzruch do karvinské ofenzívy. Po úvodní platonické převaze Baníku spasil po Wágnerově hlavičce domácí ještě Šustrův reflex, ale v 60. minutě už střídající útočník hlavičkoval přesně a o tyč balon zapadl za brankovou čáru.

Chvílí se zdálo, že Baníku zvoní umíráček. Ale když si tribuny žádaly hlavu trenéra Kučery, přistál Bredův perfektní centr z pravé strany na malé vápno, kde ho Poznar s přehledem uklidil do sítě.

Baník s narůstajícím časem víc riskoval, remíza mu byla málo. Zvratu se málem dočkal v 77. minutě, ale Mičolův povedený pokus z otočky na brankové čáře vyhlavičkoval stoper Janečka nad. Větší míra rizika znamenala i víc manévrovacího prostoru pro Karvinou. Deset minut před koncem se po brejku dostal do zajímavého zakončení Letič, ale rána mu nesedla.

Baník byl nakonec za dřinu odměněn pět minut před koncem, když po obrovské skrumáži dotlačil balon do karvinské branky Baroš. Sudí však zřejmě přehlédli postavení mimo hru.

Klíčové momenty utkání

720p 360p
Ostrava - Karviná: Breda odcentroval z pravé strany, Barošův gól padl z ofsajdu

720p 360p
Ostrava - Karviná: Mičola tvrdě vypálil, míč směřující do brány vyhlavičkoval z území před brankovou čárou Janečka

720p 360p
Ostrava - Karviná: Centr z kopačky Bredy propadl na zadní tyč, kde se prosadil Poznar a je srovnáno - 1:1

720p 360p
Ostrava - Karviná: Budínský předvedl parádní centr šajtlí, míč přistál na hlavě Wágnera a ten otevřel skóre - 0:1!

720p 360p
Ostrava - Karviná: Wágner se po rozehrávce standardní situace dostal k nebezpečné hlavičce, kterou skvěle zneškodnil Šustr

720p 360p
Ostrava - Karviná: Hlinka vypálil přízemní ránu, která jen těsně minula hostující branku

720p 360p
Ostrava - Karviná: Mičola nalezl centrem hlavu Poznara, ten zakončoval pouze do náruče Le Gianga

720p 360p
Ostrava - Karviná: Kalabiška po chybě Šindeláře hledal na zadní tyči Lingra, tomu chyběl kousek, aby míč uklidil do sítě

720p 360p
Ostrava - Karviná: Poznar po souboji s Moravcem upadl v pokutovém území, rozhodčí však penaltu nenařídil