+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
10. března 2010 • 15:50

Rosický řekl: Vrátím se. Sparta už se těší

Autor: ,
TOP VIDEA
SESTŘIH: Dortmund - Hoffenheim 2:1. Kadeřábkova asistence nestačila, domácí pod novým koučem znovu slaví SESTŘIH: Dortmund - Hoffenheim 2:1. Kadeřábkova asistence nestačila, domácí pod novým koučem znovu slaví
SESTŘIH Premier League: Manchester City - Tottenham 4:1. Jasná výhra lídra, dva góly dal Sterling SESTŘIH Premier League: Manchester City - Tottenham 4:1. Jasná výhra lídra, dva góly dal Sterling
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hvězdný Tomáš Rosický vybíhá na letenský trávník v rudém dresu a pomáhá Spartě k vítězství. Že je to nereálná představa? Vůbec. Fotbalový reprezentant přiznal, že až skončí v Arsenalu, vrátí se do Prahy. A kam jinam než do klubu, ve kterém vyrostl?Není jasné, kdy k návratu dojde. Rosický totiž nedávno podepsal v Arsenalu novou smlouvu, jejíž délka nebyla zveřejněna. Pokud se mu ale vyhnou zranění, do tří čtyř let by se mohl ve sparťanském dresu objevit.

Tomáš Rosický slaví gól ArsenaluTomáš Rosický slaví gól Arsenalu

„Až tady (v Arsenalu) skončím, vrátím se do Prahy. Je to můj domov a tím navždy zůstane,“ řekl Rosický pro klubovou televizní stanici.

S návratem do Prahy může být spjat i přestup do Sparty. Před dvěma lety totiž prohlásil, že má letenský celek stále v srdci.

„Je to můj klub. Sparta mě vychovala. Hrál jsem tam od nějakých sedmi nebo osmi do svých dvaceti let, než jsem přestoupil do Dortmundu,“ uvedl Rosický s tím, že mu Sparta pomohla po všech stránkách. „A proto mě k ní váže citový vztah.“

V Londýně by Rosický po zbytek svého života zůstat nemohl. Hlavní město Velké Británie ho příliš neokouzlilo.

„Přiznávám, že bydlím na kraji města, takže se do centra moc nedostanu. Ale já nejsem městský kluk,“ přiznal se Rosický fanouškům.

Nezaujaly ho ani londýnské památky. „V Londýně je nejlepší věcí Arsenal. A to je samozřejmě důvod, proč jsem tady,“ vysvětlila česká superstar.

Tomáš Rosický v souboji s Brownem
Tomáš Rosický v souboji s Brownem

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze