Výbuchy v poháru! Plzeň vypadla v Opavě, Sparta po prodloužení ve Zlíně

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Obhájci fotbalového titulu z Plzně dohráli v domácím poháru už v osmifinále, když na půdě druholigové Opavy prohráli 2:4. Pohárová pouť skončila i pro Spartu, která padla 1:3 v prodloužení na půdě Zlína. Hattrick Lukáše Magery poslal do čtvrtfinále Mladou Boleslav, která zdolala Hradec Králové 4:2, v prvoligovém střetu uspělo i Brno, které doma zdolalo Jihlavu 2:1. Bohemians 1905 si poradili s nečekaným osmifinalistou z Králova Dvora, třetiligového soupeře přehráli 3:1. S chutí si zastřílela Slavia, která nasázela Litoměřicku sedm branek - třikrát se trefil Mešanovič, gól dali i Gino van Kessel či Lukáš Železník.

Mladá Boleslav - Hradec Králové 4:2

Branky: 31., 66. a 90. z pen. Magera, 20. Mebrahtu - 24. z pen. a 54. Schwarz. Rozhodčí: Houdek - Mokrusch, O. Černý. ŽK: M. Vukadinovič, Da Silva - Malinský, Vobejda. Diváci: 693.

Magera se poprvé trefil v 31. minutě, kdy po úvodní brance Mebrahtua a vyrovnání Schwarze z penalty poslal domácí do vedení 2:1. Po přestávce sice Schwarz opět srovnal, nerozhodné skóre ale vydrželo jen dvanáct minut. Magera skóroval ranou k tyči a v samotném závěru přidal třetí gól z pokutového kopu.

Hosté: 24. Schwarz, 54. Schwarz

Domácí: Šeda – Jánoš, Hůlka, Da Silva, Keresteš – Mareš, Kúdela (65. Matějovský) – Vukadinovič, Magera (C), Klobása (90+1. Chramosta) – Mebrahtu (71. Přikryl)

Hosté: Lindr – Mudra, Chleboun, Nosek, Plašil – Vobejda, Schwarz – Krátký (75. M. Černý), Trubač, Malinský – P. Černý (C) (75. Žondra).

Domácí: Vukadinovič, Silva

Hosté: Malinský, Vobejda

Jiří Houdek – Tomáš Mokrusch, Ondřej Černý

Adidas Aréna, Mladá Boleslav

Opava - Plzeň 4:2

Branky: 42. Janetzký, 68. Jurečka, 83. Žídek, 90.+3 Jursa - 13. Suchan, 89. Hejda. Rozhodčí: Franěk - Arnošt, Boček. ŽK: Lasák (Opava). Diváci: 6 784.

Viktorii, která oproti nedělnímu ligovému šlágru se Spartou (1:0) nastoupila ve výrazně pozměněné sestavě, poslal do vedení ve 13. minutě Suchan. Domácí těsně před přestávkou vyrovnali zásluhou Janetzkého a v 68. minutě otočil skóre Jurečka. Sedm minut před koncem přidal ranou z poloviny hřiště třetí gól Žídek, na který sice odpověděl snížením Hejda, ale Jursa v nastavení rozhodl.

Opava si postupem vyrovnala nejlepší výsledek v pohárové historii, když navázala na čtvrtfinálové účasti z let 1999 a 1996. Plzeň se naopak s domácím pohárem rozloučila ještě o dvě kola dřív než v minulém ročníku.

Hosté: 13. Suchan, 89. Hejda

Domácí: Lasák – Hrabina, Simerský, Žídek, Helebrand – Schaffartzik, Janetzký – Jurečka, Jursa, Zapalač – Kuzmanović.

Hosté: Bolek – Matějů, Hejda, Baránek, Zeman – Kace, Hrošovský – Ďuriš, Suchan, Kovařík – Poznar.

Domácí: Lasák

Franěk – Arnošt, Boček.

Městský stadion

6784 diváků

Zlín - Sparta 3:1 v prodloužení

Branky: 52. Jordan, 105. Harba, 113. Vukadinovič z pen. - 18. Pulkrab. Rozhodčí: Berka - Pospíšil, Dobrovolný. ŽK: Jordan - Köstl, Mareček. ČK: 111. Mareček. Diváci: 4 485.

Sparta alespoň do čtvrtfinále nepostoupila poprvé od roku 2011. Ve Zlíně přitom hosté v omlazené sestavě vedli od 18. minuty po gólu Pulkraba, ale domácí v 52. minutě vyrovnali díky gólu Jordana a do konce normální hrací doby už branka nepadla.

Když v prodloužení sparťanský útočník Kadlec trefil pouze tyč, potrestal hosty Harba, který se prosadil hlavou po Holíkově centru. Za hraní rukou byl poté po druhé žluté kartě vyloučen Mareček a z následné penalty přidal třetí gól Zlína Vukadinovič. V závěru nastaveného času měli domácí ještě jeden pokutový kop, ale gólman Miller si se střelou Matejova poradil.

Hosté: 18. Pulkrab

Domácí: Dostál – Pazdera, Jugas, Hájek, Hubáček – Vukadinovič, Holík, Traoré, Štípek (72. Štípek) – Jordan (88. Kopečný), Diop (81. Harba)

Hosté: Miller – Karavaev, Holek, Köstl, Costa – Juliš, Mareček, Dočkal, Dudl (80. Holzer) – Pulkrab (79. Lafata), Kadlec

Domácí: Jordan

Hosté: Köstl, Mareček, Mareček (č)

Berka – Pospíšil, Dobrovolný

Letná

4485 diváků

Brno - Jihlava 2:1

Branky: 38. Řezníček, 51. Michal Škoda z pen. - 57. Rosa. Rozhodčí: Váňa - Pelikán, Myška. ŽK:Pašek, Lutonský, Lacko - Rosa, Mišůn. Diváci: 1 230.

Hosté: 57. Rosa

Domácí: Veselý – Šural, Vraštil, Sedlák, Lutonský – Buchta, Lacko – Pašek, Weber, Vávra – Řezníček.

Hosté: Rakovan – Blaić, Krejčí, Rosa, Mišůn – Štěpánek, Urblík – Ikaunieks, Hronek, Novotný – Dvořák

Domácí: Pašek, Lutonský, Lacko

Hosté: Rosa, Mišun

Váňa – Pelikán, Myška

Městský fotbalový stadion Srbská

Bohemians 1905 - Králův Dvůr 3:1

Branky: 11. Berger, 18. Holenda, 78. Mikuš - 49. Balšánek. Rozhodčí: Ginzel - Fišer, Poživil. ŽK: Ježdík (Králův Dvůr). Diváci: 1 905.

"Klokani" si už v úvodní dvacetiminutovce vypracovali dvoubrankové vedení díky Bergerovi a Holendovi. Hosté ve 49. minutě snížili, ale v závěru pojistil triumf Pražanů střídající Mikuš. "Cábelíci" tak po vyřazení Teplic a Jablonce už dalšího soupeře z nejvyšší soutěže nepřekvapili.

Hosté: 49. Balšánek

Domácí: Fryšták – Havel, Šmíd,Krch (K), Dostál – Luts, Švec, Hašek, Mašek, Berger – Holenda

Hosté: Krček – Petr (K), Šilhavý, Hell, Zelenka, Kraus, Soldát, Balšánek, Eliáš, Ježdík, Šlapák

Hosté: Ježdík

Ďolíček

Slavia - Litoměřicko 7:0

Branky: 11., 12. a 20. Mešanovič, 41. Mingazov, 62. Van Kessel, 70. Železník, 89. Van Buren. Rozhodčí: Adámková - Koval, Kříž. ŽK: Grunert, Suchý (oba Litoměřicko). Diváci: 3 237.

Trenér Slavie Šilhavý postavil do základní sestavy jen dva hráče z posledního ligového duelu se Slováckem. Po čtyřech soutěžních zápasech nastoupila nejdražší letní posila Van Kessel, šanci od začátku dostal také obvyklý útočný "žolík" Mešanovič. Právě bosenský kanonýr si mezi 11. a 20. minutou připsal první soutěžní hattrick během svého působení v Čechách.

Do přestávky překonal brankáře Pechatého ještě Mingazov a Slavia si s osmým týmem třetí ligy pohrávala i po pauze. Další gól přidal Van Kessel, který za A-tým Pražanů skóroval poprvé od srpna, poté svůj návrat po zranění oslavil brankou Železník a skóre uzavřel Van Buren. Slavia si pod koučem Šilhavým připsala osmou soutěžní výhru za sebou.

FK Litoměřicko

Domácí: 11. Mešanovič, 12. Mešanovič, 20. Mešanovič, 41. Mingazov, 62. Kessel, 70. Železník, 89. Buren

Hosté:

Domácí: Berkovec – Mikula, Frydrych (C), Ngadeu Ngadjui, Jablonský – Souček, Ščuk – Mihalík, Mingazov, Van Kessel – Mešanovič

Hosté: Pechatý – Suchý, Faust, J. Procházka, Grunert, Šimkovský, Hanuš, M. Procházka, Křeček (C), Holub, Kabele

Hosté: Grunert, Suchý