22. října 2015 • 23:03

SOUHRN: Liberec ztratil výhru, Sparta slaví bod, Plzeň propadla

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

3. KOLO EVROPSKÉ LIGY | Ani jeden z českých týmů ve čtvrtečních zápasech Evropské ligy nedokázal zvítězit. Nejblíže úspěchu byl Liberec s Groningenem, který pár minut před koncem dokázal proměnit drtivý tlak v gól, jenže v nastavení přišla přísná penalta a smolné vyrovnání na 1:1. Blízko překvapení byla i Sparta, která na hřišti favorita skupiny Schalke vedla díky Davidu Lafatovi v 63. minutě 2:1, ale domácí ukázali sílu a mladík Sané ještě udeřil a srovnal. Plzeň si naopak zkomplikovala situaci, a i když na půdě Rapidu brzy vedla, nakonec prohrála 2:3.

Schalke 04 - Sparta Praha 2:2

Branky: 6. Di Santo, 73. Sané - 50. Fatai, 63. Lafata. Rozhodčí: Dias - Tavares, Soares (všichni Portug.). ŽK: Höjbjerg - Costa, Hybš. Diváci: 51 244.

1. Sparta 12 6 4 2 21:12 22
2. Schalke 8 4 3 1 15:6 15
3. Asteras 6 1 1 4 4:12 4
4. Apoel 6 1 0 5 3:12 3

Rapid Vídeň - Viktoria Plzeň 3:2

Branky: 34. S. Hofmann, 52. Schaub, 68. Petsos - 12. Ďuriš, 76. Hrošovský. Rozhodčí: Pawson - Kirkup, Betts (všichni Angl.). ŽK: Dibon - Kovařík. Diváci: 38 400.

1. Villareal 14 9 3 2 23:13 30
2. Rapid Vídeň 8 5 0 3 10:16 15
3. Plzeň 6 1 1 4 8:10 4
4. Din. Minsk 6 1 0 5 3:11 3

Slovan Liberec - FC Groningen 1:1

Branky: 87. Luckassen - 90.+6 Hoesen. Rozhodčí: Dingert - Pickel, Bornhorst - Dankert, Hartmann (všichni Něm.). ŽK: Pokorný, Luckassen - Tibbling, Hateboer. ČK: 83. M. de Leeuw (Groningen). Diváci: 8 793.

1. Braga 12 6 2 4 16:15 20
2. Marseille 8 4 1 3 13:9 13
3. Liberec 6 2 1 3 6:8 7
4. Groningen 6 0 2 4 2:8 2