18. února 2016 • 22:52

Trefil to jako Lafata! Sparta oslavuje mladého hrdinu Juliše

Autor:
TOP VIDEA
Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále
Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sparta našla nečekaného hrdinu. Útočník Lukáš Juliš se do sestavy proti Krasnodaru (1:0) dostal pouze díky zranění kapitána Davida Lafaty, na hřišti ale sparťanského kanonýra nahradil tím nejlepším způsobem. Po nádherné brance v základní skupině proti APOELU teď jedinou brankou rozhodl úvodní utkání prvního kola vyřazovací části Evropské ligy.Sparta bušila do obrany ruského týmu už od začátku zápasu. Dvojice útočníků Lukáš Juliš a Kehinde Fatai neustále provětrávali obranu Krasnodaru. V prvním poločas to byl nigerijský útočník, který spálil minimálně tři slibné šance.

Ve druhém poločase se však vykrystalizoval v hlavního hrdinu 21letý útočník Lukáš Juliš. V 64. minutě ho kapitán Bořek Dočkal našel přesným pasem na zadní tyči a domácí útočník nemohl z takové pozice zaváhat. Počkal si na centr a prudkou hlavičkou rozvlnil síť.

Přitom se s Julišem do základní sestavy před zápasem vůbec nepočítalo. Kvůli zranění Lafaty měli sparťané na Krasnodar vyrukovat s jedním hrotovým útočníkem a tím měl být Kehinde Fatai.

Trenér Zdeněk Ščasný však překvapil a odhodlal se k odvážné rošádě. Své jediné dva zdravé forvardy poslal do zápasu už od prvních minut. Jeho tah mu vyšel, Fatai i Juliš se na rozdíl svých soupeřů prali o každý míč.

Když v 75. minutě autora jediné branky střídal Tiémoko Konaté, fanoušci povstali a dopřáli mladému útočníkovi potlesk ve stoje. Za svůj pracovitý výkon si ho zasloužil.

Vácha byl po Krasnodaru spokojený: Vítězství jsme si zasloužili

Chcete mít přehled o všem důležitém, co se děje ve Spartě? Zde sledujte všechny zprávy a zajímavosti ze svého oblíbeného klubu >>

Všechny zprávy pro fanoušky SpartyVšechny zprávy pro fanoušky Sparty