a dozvíte se vše jako první.
17. března 2016 • 23:35

Liverpool vyřadil v bitvě gigantů United, dál jde i obhájce Sevilla

NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka krásně vyškrábl míč v letu pod břevnem NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka krásně vyškrábl míč v letu pod břevnem
Tři generace Fuksů na jedné lodi. Pojedeme takhle mistrovství republiky, smál se dědeček Martina Fuksy Tři generace Fuksů na jedné lodi. Pojedeme takhle mistrovství republiky, smál se dědeček Martina Fuksy

Fotbalisté Liverpoolu po remíze 1:1 v odvetném utkání osmifinále Evropské ligy vyřadili Manchester United a postoupili do čtvrtfinále. Mezi nejlepší osmičku prošly tři španělské týmy. Sevilla po výhře 3:0 bez problémů vyřadila Basilej. Valencie ve španělském souboji i přes domácí výhru 2:1 ztroskotala na Bilbau a Villarrealu stačila v Leverkusenu k postupu bezbranková remíza. Druhou výhrou nad Tottenhamem stvrdil postup Dortmund.

Sevilla proti Basileji rozhodla skvělým závěrem prvního poločasu. Obhájce trofeje z posledních dvou let během deseti minut nastřílel švýcarskému týmu tři góly. Českého brankáře Tomáš Vaclíka nejprve překonal hlavou Remi a poté dvakrát z bezprostřední blízkosti Gameiro. Celý zápas odehrál za Basilej také obránce Marek Suchý.

Končí i Michal Kadlec, který odehrál závěrečných 17 minut při porážce Fenerbahce v Braze 1:4. Turecký tým měl sice z prvního zápasu náskok 1:0, ale v odvetě viděl za vyrovnaného stavu červenou kartu Topal a portugalský tým toho třikrát dokázal využít. Postupový gól vstřelil Stojiljkovič jen minutu po příchodu českého obránce na hřiště. Turecký celek závěr zápasu nezvládl a jeho hráči uviděli další dvě červené karty.

Manchester United na Old Trafford musel dotahovat ztrátu 0:2 z prvního zápasu. Dlouho si vedl dobře, Anthony Martial z pokutového kopu v 32. minutě manko snížil. Mignolet už předtím musel vytáhnout Lingardovu hlavičku a těsně mimo stříleli Martial a Rojo.

I Liverpool byl aktivní a De Gea v brance United skvěle zakročil proti Coutinhově střele. Sturridge pálil do břevna a Henderson jen těsně vedle. Rozhodující se nakonec ukázal skvělý průnik Coutinha, který ho zakončil obloučkem přes domácího brankáře. United už na gól z konce prvního poločasu reagovat nedokázali a s Evropskou ligou se loučí.

Dortmund potvrdil suverénní postup přes Tottenham vítězstvím i v druhém zápase. Borussia v Londýně vyhrála po dvou brankách Aubameyanga 2:1 a potvrdila roli velkého favorita na celkové vítězství.

Manchester United - Liverpool 1:1 (1:1)
Branky: 32. Martial z pen - 45. Coutinho. První zápas 0:2, postoupil Liverpool.

Anderlecht - Šachtar Doněck 0:1 (0:0)
Branka: 90.+3 Eduardo. ČK: 86. Mbodji - 84. Kučer. První zápas 1:3, postoupil Šachtar.

FC Sevilla - Basilej 3:0 (3:0)
Branky: 44. a 45. Gameiro, 35. Rami. První zápas 0:0, postoupila Sevilla.

Tottenham - Dortmund 1:2 (0:1)
Branky: 74. Son Hung-min - 24. a 71. Aubameyang. První zápas 0:3, postoupil Dortmund.

Braga - Fenerbahce Istanbul 4:1 (1:1)
Branky: 11. Hassan, 69. Josué z pen., 74. Stojiljkovič, 83. Rafa Silva - 45.+3 Potuk. ČK: 66. Topal, 87. Potuk, 90.+7 Sen (všichni Fenerbahce). První zápas 0:1, postoupila Braga.