+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
17. srpna 2016 • 04:55

Možné změny v Lize mistrů: 4 místa pro velmoci, ve hře zápasy o víkendu

Autor:
TOP VIDEA
TOP 5 gólu Plzně: Omládlý Kolář, úžasný Krmenčík, bodoval i Limberský TOP 5 gólu Plzně: Omládlý Kolář, úžasný Krmenčík, bodoval i Limberský
NEJ zákroky Premier League: Fabianski ze Swansea si proti City opravdu nevydechnul NEJ zákroky Premier League: Fabianski ze Swansea si proti City opravdu nevydechnul
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ještě tuto a příští sezonu podle zavedených pořádků – a pak? Je možné, že fotbalovou Ligu mistrů čekají podstatné změny. Tou nejzásadnější by mělo být navýšení počtu míst pro postupující ze čtyř největších soutěží v Evropě (Španělsko, Německo, Anglie, Itálie), kteří by obsadili půlku z 32 míst v základních skupin. Jak píše novinář Gabriele Marcotti, výkonný výbor UEFA by na konci měsíce měl jednat o dalších úpravách.Fotbalisté Manchesteru City včera začali proti Steauě Bukurešť v play off boj o postup do základní skupiny Ligy mistrů. Pokud by platil nový model, nejistotě by se vyhnuli. Čtvrté kluby ze čtyř největších soutěží by automaticky dostaly čtyři místa v základních skupinách. Právě o této změně, která by vstoupila v platnost od sezony 2018/19 by měl jednat výkonný výbor UEFA na konci srpna.

Důvod těchto změn je zřejmý. Zmenšit počet zápasů, v nichž vystupují divácky méně atraktivní kluby z menších zemí. „Sponzoři a televize platí peníze s očekáváním, že v soutěži uvidí Juventus, Real Madrid, nebo Manchester United. Když tohle můžete zaručit, přináší to jistotu většího počtu diváků. Sponzoři jsou pak ochotnější platit víc,“ vysvětluje Marcotti ve svém blogu na stránkách ESPN.

S tím souvisí i další možné návrhy, které jsou po nátlaku velkých klubů v Lize mistrů ve hře. „Mluví se o zavedení divokých karet, víkendových zápasů, spoluvlastnictví soutěže,“ zmiňuje novinář další novinky, které by mohla Liga mistrů nabídnout.

Vyjednávání o nové smlouvě, která stanoví podobu Champions League mezi lety 2018 až 2021, musí být během podzimu uzavřené. Hodně tak napoví, jak žhavá bude snaha o udržení zavedených velkoklubů pryč od myšlenek na vznik vlastní Superligy.

Luka Modrič, který vyhrál s Realem Madrid Ligu mistrů
Luka Modrič, který vyhrál s Realem Madrid Ligu mistrů

 

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze