+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Karel Häring
17. srpna 2016 • 09:05

Bojí se Damkové. Dáma z Plzně šéfuje na UEFA sudím, píší v Bulharsku

TOP VIDEA
Štetina: Stramaccioni budí respekt. V komunikaci problém nebude Štetina: Stramaccioni budí respekt. V komunikaci problém nebude
Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO ZE SOFIE Jedním z témat, které řeší bulharské noviny před dnešním duelem Ludogorce Razgrad s Viktorií Plzeň v play off Ligy mistrů, je rozhodčí. Utkání povede momentálně nejlepší evropský arbitr Mark Clattenburg, nicméně v Bulharsku upozorňují na „střet zájmů“ Dagmar Damkové.„Pozor!“, nadepsal list Mač svůj menší článek na dvoustraně věnované sudímu dnešního duelu Marku Clattenburgovi, jehož označil za Beckhama mezi muži s píšťalkou.

Ono zmíněné varování ovšem patří české zástupkyni v komisi sudích UEFA Dagmar Damkové s titulkem „Dáma z Plzně šéfuje rozhodčím na UEFA.“ Samotný text začíná deník názorem, že lidé z Ludogorce musí být znepokojení z faktu, že členkou komise UEFA je obyvatelka Plzně a právě proti klubu ze západočeského města dnes Razgrad nastoupí.

„Podle našich zdrojů z rozhodcovského prostředí patří mezi nejbližší spolupracovníky šéfa arbitrů Itala Pierluigiho Colliny,“ píše list a dodává, že právě Clattenburg je také jeho velký oblíbenec. „Zajímavý je i fakt, že je Damková vdaná za Romana Berbra, bývalého člena tajné policie komunistické strany v tehdejším Československu,“ přidal informaci o kontroverzním bafuňáři.

Clattenburg skutečně patří mezi Collinovy favority, i proto pískal finále Ligy mistrů či rozhodující bitvu na EURO 2016. Každopádně jednačtyřicetiletý Angličan je bezpochyby jedním z nejlepších arbitrů v současnosti.

Češi, včetně několik hráčů Viktorie Plzeň, s ním mají poměrně čerstvou zkušenost ze šampionátu ve Francii, kde řídil duel s Chorvatskem a v závěru neváhal odpískat pokutový kop ve prospěch výběru trenéra Pavla Vrby, z nějž Tomáš Necid vyrovnal na 2:2.

Přímým aktérem utkání byl i Roman Hubník, kapitán Viktorie. Ovšem volba sudího jej nechává v klidu. „Mně osobně je jedno, kdo to píská. Já ho v tom našem utkání až tolik nesledoval, ale je to kvalitní rozhodčí, velice zkušený. A doufám, že to potvrdí i teď,“ uvedl na tiskové konferenci.

Pivarník před odletem: Ludogorec? Podobný soupeř jako Karabach, jen rychlejší dopředu

Kvalita Ludogorce je obrovská, shodují se útočníci Bakoš a Ďuriš

Ono zmíněné varování patří české zástupkyni v komisi sudích UEFA Dagmar Damkové s titulkem „Dáma z Plzně šéfuje rozhodčím na UEFA.“
Ono zmíněné varování patří české zástupkyni v komisi sudích UEFA Dagmar Damkové s titulkem „Dáma z Plzně šéfuje rozhodčím na UEFA.“