Slovácko smázlo Liberec, dlouhán Libor Došek vstřelil 100. gól

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Slovácka porazili v 11. kole první ligy Slovan Liberec 4:2, když svému soupeři hned po změně stran dali tři branky. Dvě z nich zaznamenal Libor Došek, který si na své konto připsal sto ligových branek a vstoupil do Klubu ligových kanonýrů.

Hosté: 62. Rybalka, 71. Hušek

Domácí: Melichárek – Šimko, Košút, Rada, Reinberk – Biolek (84. Ondřejka), Daníček, Valenta (88. Trávník), Petr (78. Mezlík), Kerbr – Došek (C).

Hosté: Kovář – Fleišman, Kelič, Kováč (C), Coufal (71. Kušnír) – Kalitvincev (59. Delarge), Pavelka, Šural, Rybalka, Sackey (46. Hušek) – Rabušic.

4 076 diváků

Po deseti letech ukončilo Slovácko i nelichotivou sérii výsledků vzájemných duelů, kdy v patnácti utkáních nad Libercem nezvítězilo. Liberec se probral až za stavu 0:4, což na zvrat nestačilo.

Trenér Slovácka Habanec po sérii ligových nezdarů v lize i vyřazení z domácího poháru pozměnil sestavu. Sáhl do vlastní líhně a k prvoligové premiéře vyslal Biolka a teprve šestnáctiletého Šimka zařadil na levý kraj obrany. Jen na lavičce zůstaly zkušené opory Trousil, Mezlík i Ondřejka.

Liberec měl sice v úvodu zápasu územní převahu, vážněji zahrozil pouze ve 22. minutě. Po náběhu z pravé strany obránce Coufal trefil břevno a z následné akce Kalitvincevovu ránu k tyči brankář Melichárek jen s námahou vyrazil.

Slovácko se začalo více útočně osmělovat až ve druhé polovině úvodního poločasu. Po trestném kopu nechali hostující zadáci zcela volného Petra, jenž se však netrefil mezi tyče.

Postupně Slovácko převzalo iniciativu, ve středu pole zakládal většinu akcí Valenta, který také po centru Biolka vstřelil ve 34. minutě úvodní branku. Po ní Liberec vypadl z herního konceptu.

Krize Slovanu se po ztrátě koncentrace projevila hned po změně stran. Za pouhých deset minut brankář Kovář inkasoval tři branky. Ve 47. minutě po Valentově trestném kopu Došek hlavičkou posla míč do sítě.

O dvě minuty později po rychlém brejku Biolek našel přesným centrem Kerbra, jenž přidal třetí gól. A v 57. minutě Došek střelou před hranicí trestného území přidal čtvrtou branku.

Teprve za tohoto stavu se Liberec probral ze šoku, po změnách v sestavě převzal taktovku. V 62. minutě po Pavelkově centru zůstal před Melichárkem zcela volný Rybalka, který snadno skóroval.

Slovácko se zatáhlo do obrany, hrálo křečovitě a chybovalo. Nedorozumění domácích zadáků potrestal druhou brankou Liberce střídající Hušek, ovšem na bodový zisk už Liberec nedosáhl a z posledních čtyř utkání vyhrál pouze jednou.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.