Ukrajina vyhrála nad Slovinskem, na EURO má blíž i Švédsko

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Fotbalisté Ukrajiny a Švédska využili domácího prostředí k vítězstvím v úvodních utkáních baráže o postup na mistrovství Evropy. Blíže na závěrečný turnaj do Francie mají po dnešku Ukrajinci, kteří porazili 2:0 Slovinsko. Švédové zdolali v derby Dánsko 2:1. Odvety se hrají v úterý.

Spolupořadatel minulého šampionátu Ukrajina potvrdila ve Lvově roli favorita. Převahu domácích vyjádřili góly ve 22. minutě Andrij Jarmolenko a v 54. minutě Jevgenij Selezňov.

Případný postup Ukrajiny by příliš nepotěšil české fotbalisty, kteří by tak před losováním základních skupin klesli do třetího výkonnostního koše.

O oba švédské góly se postaral Emil Forsberg, jenž v poslední minutě prvního poločasu poslal domácí do vedení a krátce po přestávce vybojoval penaltu, kterou proměnil kanonýr Zlatan Ibrahimovic.

Dánům dal naději pro odvetu deset minut před koncem střídající Nicolai Jörgensen.

Baráž o fotbalové ME - první zápasy:

Ukrajina - Slovinsko 2:0 (1:0)
Branky: 22. Jarmolenko, 54. Selezňov.

Švédsko - Dánsko 2:1 (1:0)
Branky: 45. Forsberg, 50. Ibrahimovic z pen. - 80. Jorgensen.

Fotbalisté Ukrajiny slaví. V úvodním utkání baráže o postup na EURO 2016 vyhráli doma nad Slovinskem 2:0.