Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
22. března 2017 • 20:40

Janktova PARÁDA! Nováček předvedl super sólo a gól: Věděl jsem, co udělám

Slavia - BATE Borisov: Škoda proměnil penaltu, Slavia šla do vedení 1:0 Slavia - BATE Borisov: Škoda proměnil penaltu, Slavia šla do vedení 1:0
Škoda po výhře Slavie: Nastřelená tyčka? To mi ani neříkejte. Zuřím Škoda po výhře Slavie: Nastřelená tyčka? To mi ani neříkejte. Zuřím

Tohle může být hráč české budoucnosti! Záložník Jakub Jankto svůj premiérový start za národní tým okořenil nádherným gólem. Talentovaný hráč naskočil proti Litvě (3:0) do druhého poločasu a vstřelil uklidňující druhou branku. „Přesně jsem věděl, co chci udělat,“ okomentovala krásnou trefu nastupující hvězda z Udine.

Jankta vychvalují v Itálii, kde se probojoval do sestavy Udine a prožívá svou nejlepší sezonu. Dává branky, nahrává na ně a v jednadvaceti letech startuje velmi zajímavou kariéru.

Není divu, že si českého mládežnického reprezentanta vytáhl z jednadvacítky do prvního týmu Karel Jarolím. Jankto naskočil k premiéře na druhý poločas v přípravě s Litvou.

Zápas pro něj těžko mohl dopadnout lépe. Reprezentační nováček se totiž postaral o nejhezčí moment utkání. V 64. minutě vybojoval balon na útočné polovině hřiště a pelášil s ním okamžitě na bránu. Tak, jak je zvyklý z Itálie.

720p 480p 360p 240p
Česko - Litva: Janktova paráda! V prvním startu první gól a je to 2:0

Nevymýšlel a postupoval přímo k soupeřovu vápnu. Parádně se uvolnil a švihl levou nohou. Míč se od zadní tyče odrazil do sítě a mladý záložník mohl slavit svou první trefu v českém áčku.

„Vybojoval jsem balon na středu hřiště, šli jsme dva na dva. Zkusil jsem to vzít sám na sebe, jít do situace jeden na jednoho. V Itálii jsem hrál proti nejlepším fotbalistům na světě, přesně jsem věděl, co chci udělat. Gól je výsledkem toho, co dělám v klubu,“ okomentoval svůj premiérový zásah v seniorské reprezentaci.

Jankto: Věřil jsem si, v debutech dávám góly vždycky

Jankto měl při své premiéře za reprezentaci v Ústí nad Labem dokonce i své vlastní příznivce. Skupinka fanoušků s transparentem, na kterém byl nápis „Vola grande Jakub“, přála záložníkovi ze střechy steakové restaurace, která je poblíž stadionu. A dočkala se.

Skupinka fanoušků s transparentem, na kterém byl nápis „Vola grande Jakub“, přála záložníkovi Jakubu Janktovi ze střechy steakové restaurace, která je poblíž stadionu

Krmenčík: Za gól jsem rád, ale měl jsem jich dát víc

Česko - Litva: Krmenčík si krásně zpracoval míč a uklidil míč do sítě - 3:0

Čelůstka: Konkurence napravo? Můžu klidně hrát i na stoperu

Česko - Litva: Po faulu na Krmenčíka zapískal sudí penaltu a Hořava proměnil na 1:0