+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
5. ledna 2016 • 21:30

Až po 50 letech je jasno! Anglický gól z finále MS uznali správně

Autor:
Anglický reprezentant Goeff Hurst rozhodl finále mistrovství světa 1966 proti Německu hattrickem. Jeden z gólu byl však dlouho považován za velice sporný.
TOP VIDEA
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky
CORNER CHALLENGE: Jabloneckým se nedařilo, dvakrát se trefil jen Mehanovič CORNER CHALLENGE: Jabloneckým se nedařilo, dvakrát se trefil jen Mehanovič
VŠECHNA VIDEA ZDE

Platil? Neplatil? Platil! Po 50 letech přišlo rozřešení jedné z největších sportovních záhad. Fotbalisté Anglie v památném finále mistrovství světa 1966 vyhráli nad Německem kontroverzním gólem v prodloužení. V analýze televizní stanice Sky Sports došli experti s pomocí nové technologie k závěru, že míč přešel brankovou čáru jasně a slavný gól Goeffa Hursta byl uznán správně.Kolébka fotbalu Anglie ovládla mistrovství světa jen jedinkrát. Stalo se tak právě v roce 1966, když šampionát sama pořádala. Fotbalisté Albionu prošli až do finále, kde je čekalo Západní Německo. Utkání se za stavu 2:2 přehouplo do prodloužení, v něm domácí skórovali dvakrát a zvítězili 4:2.

Vítězná trefa útočníka Goeffa Hursta, který završil hattrick a rozhodl o jediném titulu pro hrdý Albion, však vešla do historie fotbalu jako jeden z nejkontroverznějších momentů. Míč se po jeho střele totiž odrazil od břevna na zem. Byl míč za čárou, nebo ne?

Padesát let se odborníci a fanoušci přeli o regulérnosti branky. A právě díky technice experti televizní stanice Sky Sports přišli k rozuzlení jedné z největších sportovních záhad.

Bývalý obránce Liverpoolu a anglické reprezentace a momentálně expert televize Sky Sports Jamie Carragher světu pomocí animace dokázal, že slavný gól byl uznán správně. "Bylo to jen o několik centimetrů, přesto rozhodčí branku uznal správně. Spekulace jsme poslali k ledu," dodal Carragher. Poslední pochybnosti zmizely, mají nyní jasno Angličané.

VIDEO | Podívejte se na slavný gól Goeffa Hursta

 

 

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze