21. července 2016 • 13:17

Češi v prvním testu vyzvou Arménii, Jarolím se vrátí "domů"

Autor: ,
V Mladé Boleslavi, kde kouč Karel Jarolím dříve působil, se reprezentační A-tým představí vůbec poprvé.
TOP VIDEA
Jablonec - Příbram: Rezkova paráda! Z voleje se trefil k tyči a Příbram vede 2:0 Jablonec - Příbram: Rezkova paráda! Z voleje se trefil k tyči a Příbram vede 2:0
Připoutejte se, El Clásico je tady! Vyhraje bitvu gigantů Real Madrid, nebo Barcelona? Připoutejte se, El Clásico je tady! Vyhraje bitvu gigantů Real Madrid, nebo Barcelona?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalová reprezentace zahájí nový kvalifikační blok přípravným zápasem s Arménií. Hrát se bude 31. srpna od 19:15 v Mladé Boleslavi. Nový trenér Karel Jarolím tak dostane možnost se rozloučit s mladoboleslavskými fanoušky, jelikož právě odtud k národnímu týmu přichází.„Mám radost, že se to takhle zajímavě sešlo. V Boleslavi jsem přece jen strávil dva a půl roku, což nelze hodit za hlavu. Navíc mi klub dovolil odejít k reprezentaci a ještě ji poprvé povedu právě tady. Všichni uděláme maximum pro úspěšnou premiéru a těšíme se také na podporu fanoušků,“ uvedl Jarolím.

V Mladé Boleslavi se reprezentační A-tým představí vůbec poprvé. Dosud zde hrála pouze jednadvacítka. V roce 2008 se ve středočeském městě konalo mistrovství Evropy hráčů do 19 let.

Čeští fotbalisté se s Arménií utkají popáté. Naposledy s ní změřili síly v roce 2013 v kvalifikaci o mistrovství světa. V Jerevanu vyhráli 3:0, ale doma prohráli 1:2, což je stálo účast v baráži. Hlavní postavou soupeře je ofenzivní záložník Henrik Mchitarjan, nová posila Manchesteru United.

"Arménie se v poslední kvalifikaci utkala i s novým mistrem Evropy Portugalskem a odehrála s ním velmi slušné zápasy, což hovoří o její síle. A dobře si pamatuju i to, jak nás pozlobila doma v předposlední kvalifikaci. Máme každopádně už teď dost materiálu, abychom soupeře dokázali zmapovat," prohlásil Jarolím.

"Užitečné je i to, že se herně podobá Ázerbájdžánu, s nímž se utkáme v říjnu. Sice teď mám ještě klubové povinnosti, ale zároveň se začínám zodpovědně připravovat na práci u reprezentace. Času na společnou přípravu bohužel bude málo, ale uděláme všechno, abychom byli úspěšní," dodal.

Zápas s Arménií bude pro Jarolímův výběr generálka na vstup do kvalifikace MS, kterou zahájí 4. září v Praze na Letné proti Severnímu Irsku. V říjnu reprezentaci čeká dvojzápas v Německu a s Ázerbájdžánem a v listopadu duel s Norskem. Posledním soupeřem ve skupině je San Marino.

Vstupenky na utkání s Arménií budou v prodeji od 8. srpna na webu vstupenky.fotbal.cz v cenových relacích 100 a 200 korun.