Kapitán Sparty Lafata o zahozené penaltě: Může nás to stát titul

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Sparťanský kapitán David Lafata měl na kopačce tři body pro Spartu. Jenže 150. ligový gól mu v Ostravě nebyl souzený. Dvě velké šance ze hry mu v prvním i druhém poločase na poslední chvíli sebrali pozorní obránci Baníku a penaltu v 84. minutě mu za nerozhodného stavu 1:1 chytil Jiří Pavlenka.

Ve stíhací jízdě s Plzní a Jabloncem za mistrovským titulem Sparta zaváhala. Je možné, že její ztráta na lídra zítra vzroste na tři body. Může jí to stát v konečném účtování titul? „Může se stát,“ připustil David Lafata . „Je to zaváhání, které jsme nechtěli. Bohužel. Měl jsem to rozhodnutí na kopačce a nedal jsem.“

Na penaltu si Lafata věřil. Bořek Dočkal , který je ve Spartě na pokutové kopy číslo jedna, už na hřišti nebyl. Okamžitě si tedy bral míč Lafata. „Bořek už nebyl na hřišti, tak jsem si to vzal, bohužel jsem nedal a to nás stálo tři body,“ mrzelo střelce. „Chtěl jsem střílet doprostřed, bohužel tam gólman nechal nohu. Nebo to byla blbá výška... Byl prostě lepší, než já.“

Na podzim už Lafata jednu penaltu neproměnil. Žádné černé myšlenky se mu ovšem hlavou v klíčový moment nehonily. „Ne, to ne. Chtěl jsem rozhodnout, bohužel se to nepovedlo.“

Ostrava - Sparta: David Lafata zahodil pokutový kop

Ostrava - Sparta: Zákrok Jiřího Pavlenky proti Markovi Matějovskému

CELÝ SESTŘIH: Ostrava - Sparta 1:1

Kapitán Sparty David Lafata se chystá k penaltě, gólman Baníku Pavlenka mu ji ale vyrazil.