24. dubna 2016 • 21:51

CELÝ SESTŘIH: Sparta – Plzeň 0:3. Jasná výhra, Viktoria je bod od titulu

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Jako první obrali Spartu v této sezoně o body na jejím hřišti. Po vítězství 2:0 jsou ale fotbalisté Plzně už velmi blízko obhajobě titulu. V čele soutěže mají na svého dnešního soupeře náskok 11 bodů a ve zbývajících čtyřech kolech jim stačí uhrát bod. Šlágr na Letné rozhodly hlavně penalty – nejdřív ji proměnil hostující Ondřej Vaněk, ještě před poločasem z dalšího pokutového kopu vysoko přestřelil Bořek Dočkal. V závěru pak zářil střídající Michael Krmenčík, který dal Spartě hned dva góly. Podívejte se na videa ze všech klíčových momentů na iSport.cz.

Plzeň porazila Spartu počtvrté za sebou a patnáctým ligovým vítězstvím v řadě vyrovnala historický rekord soutěže, který držel letenský soupeř.

Oba týmy nastoupily s překvapením v sestavě. Sparta nasadila na levý kraj obrany nezvykle Jiráčka, Plzeň zase napravo defenzivy kapitána Hubníka. Hlavně se však na trávník po zranění ve 23. kole nečekaně vrátil nejlepší hostující útočník Ďuriš.

Viktoria začala lépe a v jedenácté minutě otevřela skóre. Explzeňský Jiráček ve vápně fauloval Petrželu a Vaněk z penalty poslal míč na druhou stranu, než kam šel brankář Bičík. Plzeň proměnila teprve čtvrtý z devíti pokutových kopů v této sezoně nejvyšší soutěže.

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Plzeň 0:3. Viktoria je bod od titulu

Letenští tak už poosmé v jarní části ligy inkasovali jako první. Záhy mohli srovnat, jenže Juliš ani Lafata v závaru míč do sítě neprotlačili. Na druhé straně zachránil Spartu po Hejdově hlavičce brankář Bičík.

V 27. minutě kopali penaltu i domácí poté, co sudí Zelinka odpískal Petrželův faul na Krejčího. Dočkal však poslal střelu z pokutového kopu nad břevno nad gólmana Kozáčik, který zůstal stát uprostřed.

Plzeň hrozila nebezpečnými brejky. Koláře ale dvakrát výborně vychytal Bičík a neuspěl ani v úniku Petržela. Na druhé straně po Konatého akci tečoval míč v 35. minutě do sítě domácí Krejčí, ale pomezní rozhodčí správě odmával ofsajd. Dočkal pak nepropálil hradbu těl před sebou.

Sparťanský trenér Ščasný poslal do druhé půle Marečka místo Váchy a Pražané si vytvořili převahu. K šanci se ale dostali v 64. minutě, kdy Frýdek nejprve nepropálil obranu a po následném rohu hlavičkoval vedle.

Letenští stupňovali tlak a v 71. minutě měl dobrou šanci Dočkal, jehož volej před dorážejícím Julišem nadvakrát chytil Kozáčik. Domácí nápor ale postupně opadal a hostující kouč Krejčí si v závěru mohl gratulovat k tomu, jak mu vyšlo střídání.

Krmenčík byl místo Ďuriše na trávníku pět minut, než se v 84. minutě dostal do úniku a přehledem překonal Bičíka. V druhé minutě nastavení pak stejný hráč korunoval plzeňský triumf z dalšího brejku povedený dloubákem a mohl slavit své první dvě ligové trefy v dresu Viktorie.

26. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - Viktoria Plzeň 0:3 (0:1)
Branky: 84. a 90.+1 Krmenčík, 11. Vaněk z pen. Rozhodčí: Zelinka - Paták, Caletka. ŽK: Frýdek, Lafata - Kolář, Petržela. Diváci: 18.371.

Sparta: Bičík - Konaté, Brabec, Costa, Jiráček (61. Matějovský) - Dočkal, Vácha (46. Mareček), Lafata, Frýdek, Krejčí - Juliš. Trenér: Ščasný.

Plzeň: Kozáčik - Hubník, Hejda, Baránek, Limberský - Petržela (67. Kopic), Vaněk, Kolář (89. Rajtoral), Hrošovský, Kovařík - Ďuriš (79. Krmenčík). Trenér: Krejčí.

Plzeňská radost! Po proměněné penaltě šla na Spartě do vedení 1:0.

Sparta - Plzeň: Kolář dostal spoustu místa, ale netrefil bránu

Sparta - Plzeň: Druhá penalta! Petržela sundal Krejčího, Dočkal přestřelil bránu

Sparta - Plzeň: Krejčí vypálil z otočky, ale bránu netrefil

Sparta - Plzeň: Sparťanští fans vzdali choreem hold Lafatovi

Sparta - Plzeň: Hejdovu hlavičku po rohu vyrazil Bičík

Sparta - Plzeň: Trma-vrma v plzeňské šestnáctce. Sparťané míč do brány nedotlačili

Sparta - Plzeň: Penalta! Jiráček sundal Petrželu, Vaněk poslal Plzeň do vedení

Sparta - Plzeň: Před Ďurišem odklidil míč Costa

Sparta - Plzeň: První velkou šanci chytil Vaňkovi Bičík