10. července 2016 • 20:50

Sparta – Kazaň 0:2. Letenští prohráli i druhý duel v Rakousku

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Sparty ve Freistadtu podlehli 0:2 Rubinu Kazaň a na soustředění v Rakousku prohráli i druhý zápas. Ve čtvrtek Pražané nestačili na Young Boys Bern (1:2).

V brance Sparty tentokrát dostal před Koubkem přednost Bičík. Pětatřicetiletý gólman poprvé inkasoval už v páté minutě, když ho Kanunnikov překonal pohotovou střelou k tyči. Za sedm minut navýšil vedení ruského týmu hlavou Devič po tečovaném přímém kopu.

Sparťanský obránce Ondřej Zahustel proti Rubinu Kazaň

Letenští se neprosadili ani ve druhém poločase, ve kterém poprvé v letní přípravě nastoupili i reprezentanti Dočkal s Lafatou. Kapitán Sparty v 55. minutě mohl hlavou snížit, ale brankáře Rubinu na čáře zastoupil jeden z obránců.

Spartě se zatím v přípravě na novou sezonu nedaří a ve čtvrtém utkání potřetí prohrála. Rakouské soustředění uzavřou svěřenci Zdeňka Ščasného ve čtvrtek proti rumunskému celku Botosani.

Přípravné fotbalové utkání v Rakousku:

Sparta Praha - Rubin Kazaň 0:2 (0:2)

Branky: 5. Kanunnikov, 12. Devič.

Sestava Sparty:

I. poločas: Bičík - Holek, Brabec, M. Kadlec - Zahustel, Dočkal, Frýdek, Matějovský, Costa - Šural, Juliš.

II. poločas: Bičík - Holek, Mazuch, Costa - Zahustel (85. Pulkrab), Dočkal, Vácha (74. Mareček), Frýdek (67. Čermák), Konaté - Fatai, Lafata. Trenér: Ščasný.