12. března 2012 • 23:00

Rosický po podpisu zářil, Arsenal rozhodl o výhře až v nastavení

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

VIDEO | Tomáši Rosickému se první duel po prodloužení smlouvy s Arsenalem vydařil. Proti Newcastlu sice gól nedal, ale Kanonýři nakonec urvali vítězství, když se až v páté minutě nastaveného času trefil Thomas Vermaelen. Udělal tak radost většině tipujících v soutěži iSport Expert - 88 % jich totiž věřilo v triumf Kanonýrů. Rosický odehrál v zápase 76 minut.

První branku na Emirates Stadionu vstřelili hosté - ve 14. minutě potrestal chybu obrany přesnou střelou k tyči Hatem Ben Arfa.

Arsenal však dokázal vyrovnat hned z následující rozehrávky o několik vteřin později. Rosického kolmici převzal rozběhnutý Theo Walcott a před brankou našel Robina van Persieho.

Nejlepší střelec Premier League si poradil s obráncem i brankářem Newcastlu a dal svůj 26. ligový gól v sezoně. Van Persie se na domácím hřišti trefil v šestém soutěžním utkání po sobě.

Podívejte se na všechny góly zápasu:
Arsenal 2 - 1 Newcastle United All Goals &... by koora2day

Arsenal ve druhém poločase tlačil, ale dlouho se nemohl prosadit. V obrovských šancích několikrát selhal Robin van Persie či právě Rosický, který v 67. minutě z dobré pozice netrefil branku.

Až v páté minutě nastaveného času rozhodl Thomas Vermaelen, ke kterému doputoval míč k zadní tyči a belgický stoper propálil Tima Krula v bráně Newcastlu.

Závěr ještě zpestřila strkanice po hádce Robina van Persieho právě s gólmanem Strak - oba si vysloužili žlutou kartu.

Další gól už ale nepadl a Arsenal se mohl těšit z páté výhry za sebou, kterou stáhl náskok třetího Tottenahmu na jediný bod.