SESTŘIHY Premier League: United remizovali, Chelsea vládne

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

EXKLUZIVNÍ VIDEOSOUHRN | Manchester United pokračuje v nepřesvědčivých výkonech. Na půdě West Bromu pouze remizoval 2:2, když bod favoritovi zachránil až v závěru Daley Blind. Úchvatnou bitvu naopak přinesl souboj Manchesteru City s Tottenhamem. Domácí zdolali soupeře díky čtyřem brankám Sergia Agüera 4:1. Rozhodčí Jon Moss v utkání nařídil čtyři pokutové kopy, což se v Premier League stalo zatím jen v roce 2000 v duelu Bradford - Derby. Argentinský útočník z nich dvě proměnil a jednu zahodil. V daších zápasech Arsenal doma jen remizoval 2:2 s Hullem, naopak Chelsea si připsala další výhru, když porazila 2:1 Crystal Palace. Tomáš Rosický ani Petr Čech se na hřišti neobjevili, oba zůstali mezi náhradníky.

Manchester United prodloužil svou sérii venkovních zápasů bez vítězství na šest. To je nejhorší bilance slavného klubu za posledních 18 let.

Domácí West Brom dostal do vedení už v 8. minutě Stephane Sessegnon. Manchester vyrovnal až po přestávce, kdy se poprvé v dresu United trefil střídající Marouane Fellaini. Saido Berahino v 65. minutě znovu rozjásal domácí fanoušky, přesná trefa nizozemského reprezentanta Blinda ale v závěru zachránila hostům alespoň bod.

Sestřih utkání West Bromwich - Manchester United 2:2

City spláchly Tottenham

Tottenham v posledním ročníku utrpěl s City debakly 1:5 a 0:6 a ani v sobotu nezačal dobře. Už ve 13. minutě otevřel skóre skrytou dělovkou Agüero. Za dvě minuty však využil chybu v rozehrávce Christian Eriksen a srovnal.

Manchester City - Tottenham 4:1

Zanedlouho domácí opět vedli, když Agüero po sporném faulu na Franka Lamparda proměnil penaltu. Po půlhodině hry mohl Argentinec uzavřít hattrick, ale jeho pokus z dalšího pokutového kopu vystihl brankář Hugo Lloris.

Stejně dopadl na druhé straně v 62. minutě s pokusem z penalty Roberto Soldado, zato Agüero si spravil chuť. Hattrick uzavřel z pokutového kopu po faulu Federica Fazia, který kvůli vyloučení nedohrál svůj první zápas v anglické lize. Agüero se brzy prosadil znovu ze hry a s devíti góly se dělí o vedení v tabulce střelců s Diegem Costou z Chelsea.

Čech ani Rosický nenastoupili

Chelsea s brankářem Petrem Čechem na lavičce šla do vedení už v šesté minutě po trefě Oscara z přímého kopu. Nezbrzdila ji ani červená karta pro Césara Azpilicuetu, protože vzápětí byl vyloučen i obránce soupeře Damien Delaney.

Chelsea vyhrála na hřišti Crystal Palace 2:1

Výhru potvrdil svým prvním gólem v barvách "Blues" Cesc Fábregas, gólmana Thibauta Courtoise připravil o čisté konto v nastavení Fraizer Campbell.

Jen z lavičky sledoval zaváhání Arsenalu reprezentační záložník Tomáš Rosický. "Kanonýři" sice brzy po brance Alexise Sáncheze vedli, ale poté nechali Hull duel dvěma brankami otočit. Až v nastavení zařídil londýnskému týmu alespoň bod za remízu 2:2 Danny Welbeck.

Výbornou formu potvrdil svým historicky nejvyšším vítězstvím v Premier League Southampton. Fotbalisty Sunderlandu na svém stadionu rozstřílel 8:0 a drží třetí příčku v tabulce s jednobodovým mankem na druhý Manchester City. Čtvrtý je West Ham po dnešní výhře 3:1 nad Burnley.

Liverpool si poradil s Queens Park Rangers

Fotbalisté Liverpoolu zvítězili v utkání osmého kola anglické ligy na hřišti Queens Park Rangers 3:2. V hektickém závěru padly čtyři branky v rozmezí osmi minut, domácí si v zápase vstřelili dva vlastní góly.

Liverpool nevstoupil do sezony ideálně a ani tentokrát nezačal přesvědčivě. Nejblíže gólu v první půli byl domácí záložník Fer, dvakrát ale trefil pouze brankovou konstrukci. I po přestávce byl zpočátku aktivnější londýnský celek, přesto se do vedení dostali hosté.

V 67. minutě rychle rozehráli standardní situaci, Johnson po zemi přihrál do vápna a míč nešťastně za záda vlastního gólmana McCarthyho poslal Dunne. Pětatřicetiletý obránce si vstřelil už desátou vlastní branku v anglické lize a v této statistice vede.

V závěru utkání gradovalo, během osmi minut viděli diváci na Loftus Road čtyři branky. V 87. minutě vyrovnal střídající Vargas, o tři minuty později ale Liverpoolu vrátil vedení premiérovým zásahem v sezoně Brazilec Coutinho.

Vargas byl při chuti a v druhé minutě nastavení znovu přiblížil domácí tým k bodovému zisku, Caulker však po Sterlingově pasu do šestnáctky vlastním gólem rozhodl o třetí prohře QPR v řadě.

Branky:
18. a 69. Pellé, 12. vlastní Vergnini, 37. Cork, 63. vlastní Bridcutt, 78. Tadič, 80. Wanyama, 86. Mane,

Branka: 71. Obertan.

QPR - Liverpool 2:3
Branky: 87. a 90.+2 Vargas - 67. vlastní Dunne, 90. Coutinho, 90.+5 vlastní Caulker

Stoke - Swansea 2:1
Branky: 43. Adam z pen., 76. Walters - 34. Bony z pen.

West Bromwich - Manchester United 2:2
Branky:
8. Sessegnon, 65. Berahino - 48. Fellaini, 87. Blind

Všechny zápasy Premier League jsme sledovali ONLINE ZDE »

20. Queens Park Rangers 38 8 6 24 42:73 30

Hráči Manchesteru City gratulují Agüerovi ke vstřelení branky v zápase s Tottenhamem