28. října 2015 • 10:53

Tuší Mourinho svůj konec? Hráli jsme skvěle, řekl po blamáži

Langmajer o roli v hokejovém seriálu Lajna: Inspiroval bych se koučem Hlinkou Langmajer o roli v hokejovém seriálu Lajna: Inspiroval bych se koučem Hlinkou
Bylo to speciální, hlásí Mrázek po prvním domácím startu v reprezentaci Bylo to speciální, hlásí Mrázek po prvním domácím startu v reprezentaci

Další rána pro klopýtajícího giganta. Trenér José Mourinho i po vypadnutí fotbalistů Chelsea z Ligového poháru pochválil své svěřence za dobrý výkon. Podle něho prý hráči i přes prohru na hřišti Stoke (1:2 na penalty) hráli skvěle. "Jak by mohli jít domů Hazard, Oscar, Willian či Terry zklamaní, když hráli tak dobře?“ vykládal trenér „Blues“ po zápase.

Skončí Mourinho u obhájce titulu na konci týdne po utkání s Liverpoolem, jak spekulují anglická média? Vzhledem k matným výkonům to není vůbec vyloučené. Portugalský kouč musí vnímat, že má už málo možností svůj blížící se odchod ze Stamford Bridge odvrátit.

Chelsea, která do úterního utkání šla po ligové prohře na hřišti West Hamu a postavila silnou základní jedenáctku, prohrávala od 52. minuty. Vyrovnat se jí podařilo až v 91. minutě, kdy se trefil Loic Rémy, který v prvním poločase nahradil zraněného Diega Costu. Následovalo prodloužení, penalty a v nich úřadující mistr padl.

I přesto byl Mourinho po utkání dobře naladěný. „Strávil jsem den s mojí rodinou,“ začal své pozápasové hodnocení. „Dobře jsem se vyspal a užil si volno,“ dodal portugalský trenér.

Když se ho reportéři zeptali, co říká na spekulace o tom, že za ním nestojí jeho svěřenci, zvážněl. „Myslíte si, že jsou proti mně? Vy si myslíte, že hráči nevydali na hřišti ze sebe všechno, aby dnes zvítězili? To si nezaslouží. Pro mě by to bylo skvělé, protože kdybychom neměli výsledky, mohl bych klidně říct, že to je kvůli tomu, že jsou hráči proti mně,“ řekl Mourinho.

Podle něho Chelsea podala dobrý výkon, který však nestačil na výhru. „Minulý rok jsme tu vyhráli 2:0 a to náš výkon nedosahoval úrovně ani 25% oproti tomu dnešnímu,“ hájil portugalský trenér svůj tým. „Jak by mohli jít domů Hazard, Oscar, Willian či Terry zklamaní, když hráli tak dobře?“ položil si otázku Mourinho na tiskové konferenci.

Další zápas, který londýnský klub čeká, je sobotní šlágr proti Liverpoolu. Už před několika dny byl označen pro Mourinha jako klíčový. Zda však povede Chelsea do bitvy proti Kloppovi a spol. ještě on, se uvidí v následujících dnech.

Zdrcený José Mourinho při utkání se Stoke.

Témata:  sportfotbalangliechelseamourinhoStoke

1.  Chelsea 33 25 3 5 69:29 78
2.  Tottenham 33 22 8 3 69:22 74
3.  Liverpool 34 19 9 6 70:42 66
4.  Manchester City 33 19 8 6 63:35 65
5.  Manchester Utd. 33 17 13 3 50:24 64
6.  Arsenal 32 18 6 8 64:40 60
7.  Everton 34 16 10 8 60:37 58