Autor: iSport.cz
0
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?
Střeďáci na EURO: Koho k Součkovi? Dilema s parťáky i rozestavením

Znovu byl oporou Arsenalu, několikrát si na něm protihráči vylámali zuby. Jednou ale brankář Petr Čech na půdě Norwiche inkasoval. Zkušenému gólmanovi to oddálilo vyrovnání rekordu Davida Jamese v počtu udržených nul, jeho týmu pak remíza 1:1 zabránila v postupu tabulkou.

Hosté: 30. Özil

Domácí: Ruddy – Wisdom, Bassong, R. Bennett, M. Olsson – Howson (71. Redmond), O'Neil (C) – Brady, Dorrans, Hoolahan (85. Odjidja-Ofoe) – Grabban (85. Jerome).

Hosté: Čech – Bellerín, Mertesacker, Koscielny (11. Gabriel), Monreal – Flamini, Cazorla – Ramsey (72. Oxlade-Chamberlain), Özil, Alexis Sánchez (60. Campbell) – Giroud.

Domácí: Rudd, Martin, Mbokani, Jerome, Redmond, Mulumbu, Odjidja-Ofoe

Hosté: Ospina, Debuchy, Gabriel, Chambers, Oxlade-Chamberlain, Reine-Adelaide, Campbell

Domácí: O'Neil

Hosté: Cazorla

J. Moss – S. Long, A. Holmes (R. Madley)

Carrow Road, Norwich

Arsenal začal na půdě šestnáctého Norwiche dobře a od začátku plnil roli favorita. Když ho ve 30. minutě poslal do vedení Mesut Özil, všechno vypadalo pro svěřence Arséna Wengera pohádkově. Jenže brzy se to proměnilo v horor.

Norwich začal svého soupeře tlačit a Arsenal musel několikrát děkovat Petru Čechovi. Jenže ani on nedokázal chytit všechno, jedna střela do sítě přece jen prošla. To když se nechal chvíli před poločasem příliš lehce obejít obránce Gabriel a domácí útočník sám před gólmanem nezaváhal.

2509571:gallery:true:true

V tu chvíli bylo jasné, že si Čech na vyrovnání rekordu v počtu čistých kont ještě minimálně jeden zápas počká. První David James má totiž stále o jednu nulu více (169).

Ve druhém poločase byl sice Arsenal aktivnější, ale ani Norwich nebyl bez šancí. K nejdůležitějšímu zákroku nicméně paradoxně Čecha donutil spoluhráč Gabriel, který si dal málem vlastní gól. Český brankář ho ale parádním zákrokem zachránil.

Arsenal každopádně Čechovy pomoci nevyužil, gól už dát nedokázal a remizoval tak na půdě Norwiche 1:1. Tím nevyužil šanci dotáhnout se na čelo tabulky Premier League.

1. Leicester 38 23 12 3 68:36 81
2. Arsenal 38 20 11 7 65:36 71
3. Tottenham 38 19 13 6 69:35 70
4. Manchester City 38 19 9 10 71:41 66
5. Manchester 38 19 9 10 49:35 66
6. Southampton 38 18 9 11 59:41 63
7. West Ham 38 16 14 8 65:51 62
8. Liverpool 38 16 12 10 63:50 60