Swansea z FA Cupu vyřadil tým ze čtvrté ligy. Chelsea postoupila

Swansea podlehla 2:3 na hřišti Oxfordu, který hraje čtvrtou nejvyšší soutěž.
Sport proti simulování: Známé firmy Krmenčík nebo Přikryl i nováček Ljevakovič Sport proti simulování: Známé firmy Krmenčík nebo Přikryl i nováček Ljevakovič
LIGA NARUBY: Škoda vs. Škoda, Theo Hušbauer a rozvážný hasič LIGA NARUBY: Škoda vs. Škoda, Theo Hušbauer a rozvážný hasič

Fotbalisté Chelsea po výhře 2:0 nad třetiligovým Scunthorpe postoupili v 18. sezoně v řadě do čtvrtého kola Anglického poháru. Swansea podlehla 2:3 na hřišti Oxfordu, který hraje čtvrtou nejvyšší soutěž.

digi tv

Chelsea poslal do vedení v 13. minutě po Ivanovičově centru Costa a po vstřeleném gólu aktivita domácích opadla. Do druhého poločasu poslal trenér Hiddink záložníka Loftuse-Cheeka a devatenáctiletý odchovanec "Blues" pojistil v 68. minutě postup svého týmu.

V závěru mohl snížit Clarke, gólman Begovič, který v brance domácích nastoupil místo obvyklé jedničky Courtoise, ale udržel čisté konto.

Swansea se v lize nedaří, v tabulce se nachází na 17. místě a ani v pohárovém duelu si nespravila chuť. V Oxfordu sice od 23. minuty vedla, když se poprvé od května trefil Montero, domácí ale ještě do poločasu srovnali zásluhou Sercombovy penalty.

V druhém dějství rozhodl o nečekaném úspěchu aktuálně třetího týmu 4. ligy dvěma trefami záložník Roofe, za "Labutě" už pouze snížil Gomis.

Tottenham se v osmé minutě zápasu s Leicesterem dostal do vedení, když se téměř po roce na domácím stadionu White Hart Lane prosadil Eriksen. Náskok "Kohoutům" ale dlouho nevydržel, Leicester v 19. minutě ukončil gólový půst trvající 308 minut, když po Grayově rohovém kopu skóroval polský stoper Wasilewski.

Trenérovi Leicesteru Ranierimu se povedla volba střídajícího hráče, když do druhého poločasu poslal Okazakiho a japonský útočník po dvou minutách na hřišti dokonal obrat. Tři minuty před koncem ale rozhodčí Madley odpískal Dyerovi hru rukou ve vápně, penaltu proměnil Kane a zaznamenal jubilejní 50. soutěžní gól v dresu Spurs.

Témata:  sportfotbalangliechelseaswanseafa cup

1.  Chelsea 14 11 1 2 32:11 34
2.  Arsenal 14 9 4 1 33:14 31
3.  Liverpool 14 9 3 2 35:18 30
4.  Manchester City 14 9 3 2 30:15 30
5.  Tottenham 14 7 6 1 24:10 27
6.  Manchester Utd. 14 5 6 3 19:16 21
7.  West Brom 14 5 5 4 20:17 20