SESTŘIHY: Leicester utekl rivalům, Liverpool otočil, United padli

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

PREMIER LEAGUE - SOUHRN 29, KOLA | Bitva o Londýn mezi Tottenhamem a Arsenalem neměla vítěze. Prestižní derby skončilo nerozhodně 2:2 a největší radost z něj měl nejspíše lídr tabulky Leicester. Ten totiž večer vyhrál na půdě Watfordu 1:0 a vede o pět bodů. Důležité tři body si připsal také Liverpool, který i o deseti otočil utkání na půdě Crystal Palace a vyhrál gólem z nastavení 2:1. Naopak Manchester United nezvládl utkání na půdě WBA a prohrál 0:1.

Arsenal bez zraněného Petra Čecha remizoval v 29. kole anglické fotbalové ligy v severolondýnském derby s Tottenhamem 2:2.

Čecha v brance Arsenalu nahradil Kolumbijec David Ospina a v prvním poločase se vytáhl skvělým zákrokem proti zakončení Lamely z malého vápna. Ačkoliv byl Tottenham v úvodu aktivnější, jako první se prosadili hosté. Po rychlém protiútoku poslal střílený míč do vápna Bellerín a Aaron Ramsey ho patou tečoval do sítě.

2620621:gallery:true:true

Arsenalu po přestávce zkomplikovalo situaci vyloučení Coquelina po druhé žluté kartě. A domácím trvalo jen pět minut, než přesilovku využili. Nejprve sice Ospina krásným zákrokem zlikvidoval hlavičku Kanea, ale po další rohovém kopu se míč odrazil k Tobymu Alderweireldovi a ten ho z úhlu poslal do sítě.

Jen o dvě minuty později už Tottenham vedl. Na levé straně se uvolnil Harry Kane a krásnou střelou na zadní tyč skóre otočil. Vedení vydrželo domácím jen necelou čtvrthodinu. Vyrovnat se podařilo Alexisi Sánchezovi, jehož střelu z vápna nedokázal Lloris vytlačit mimo branku. Chilský útočník se trefil poprvé od 17. října.

Oba týmy ještě zahrozily. Ospina musel vytáhnout další střelu Kanea a na druhé straně Lloris zlikvidoval přímý kop Sáncheze.

Vítězem londýnského derby se stal Leicester

Tenhle výsledek nejvíce nahrával Leicesteru, samozřejmě pod podmínkou, že Lišky zvládnou večerní duel na půdě Watfordu. To se nakonec také stalo. Leicester udeřil ve druhé půli, kdy mu vítězství zajistil přesnou trefou Mahrez. Tottenham tak nyní ztrácí na lídra tabulky pět bodů, Arsenal osm.

2620673:gallery:true:true

Jen jednou v historii Premier League se stalo, že by tým s alespoň pětibodovým náskokem po 29 kolech nezískal titul. Před rokem byl přitom Leicester na posledním místě Premier League.

"Byl to těžký zápas, ale máme velkou radost, že jsme vyhráli. Jsou to důležité tři body. Titul jsme však ještě nezískali, musíme bojovat a jít krokem za krokem. Hráčům říkám, že každý zápas je jako finále," uvedl kouč Claudio Ranieri, který ve své trenérské kariéře ještě žádný ligový titul nezískal.

"Nevím, kolik bodů budeme potřebovat. Před sezonou jsem tvrdil, že potřebujeme o jeden více než 39 z minulé sezony. Ale samozřejmě teď usilujeme o něco mimořádného. Cítím i podporu nezaujatých fanoušků, hodně lidí mě zastavuje a přeje nám štěstí. Děkujeme, cítíme se skvěle a musíme v tom pokračovat," dodal Ranieri.

Manchester City udeřil po přestávce

Manchester City si bez problémů poradil 4:0 s poslední Aston Villou. V první půli se i přes velký tlak ještě neprosadil, po přestávce ale soupeři nastřílel čtyři branky a ukončil sérii tří porážek.

2620656:gallery:true:true

Liverpool otočil o deseti

Do zápasu vstoupili lépe domácí a v 11. minutě Adebayor nastřelil hlavou břevno . Gól mohli oslavit až krátce po změně stran, když se k odraženému míči dostal Ledley a dal první branku v sezoně. Před vlastními fanoušky naposled podobnou radost prožil v listopadu 2014, kdy zásahem přispěl k výhře 3:1 právě nad "Reds".

Situaci hostům ještě zkomplikoval v 62. minutě Milner, který musel po druhé žluté kartě opustit hřiště. Přesto se Liverpool dostal k vyrovnání díky velké chybě gólmana McCarthyho.

Ten se postavil do branky Crystal Palace poprvé od září a na dnešní zápas nebude vzpomínat v dobrém, neboť nepovedeným odkopem poslal míč k Firminovi, který přesně zakončil. Brazilský útočník Liverpoolu se v tomto roce přímo podílel na 11 ligových gólech, což se nikomu jinému nepovedlo. V závěru mohl dokonat obrat Moreno, trefil však tyč.

Hosté se dočkali až v posledních vteřinách. Delaney fauloval ve vápně střídajícího Bentekeho, belgický útočník sám proměnil nařízenou penaltu a prosadil se poprvé od 30. prosince.

2621611:gallery:true:true

United padli venku

První komplikaci pro Manchester United v zápase na hřišti West Bromwiche přinesl záložník Mata, který byl už v 26. minutě po dvou žlutých kartách poslán do šatny. Pro Španěla to byla první červená karta v seniorské kariéře. Přesilovku domácí využili v 66. minutě, když se ve čtvrtém utkání z posledních šesti prosadil Rondón.

West Bromwich bodoval počtvrté v řadě. Manchesteru se nedaří na hřištích soupeřů: vyhrál pouze jediné střetnutí z posledních osmi. V Premier League na stadionu West Bromwiche podlehl poprvé.

2621608:gallery:true:true

Na páté místo se vrátil West Ham, který otočil utkání na hřišti Evertonu a zvítězil 3:2. Domácí i přes vyloučení Mirallase vedli ještě po 75 minutách 2:0, Romelu Lukaku navíc v 69. minutě neproměnil pokutový kop.

Jenže poslední čtvrthodina patřila West Hamu, který po brankách Antonia, Sakha a Payeta získal všechny body. West Hamu se dvougólovou ztrátu podařilo otočit po 16 letech.

2620667:gallery:true:true

Chelsea nedokázala na domácím hřišti porazit Stoke. Svěřenci Guuse Hiddinka sice vedli po brance Armanda Traorého, jenže Mamemu Dioufovi se povedlo pět minut před koncem vyrovnat. Chelsea zůstává desátá, Stoke patří sedmé místo.

Crystal Palace - Liverpool 1:2
Branky: 48. Ledley - 72. Firmino, 90.+6 Benteke z pen.

20. Aston Villa 38 3 8 27 27:76 17

Krvavé derby. Před utkáním Tottenhamu s Arsenalem tekla po střetech fanoušků a policie krev