25. dubna 2016 • 22:52

SESTŘIHY: Dárek pro Leicester! K titulu mu stačí TŘI body, Spurs ztratili

Zlín - Slavia: Škoda jako Poborský! Krásným lobem překonal Dostála, Slavia vede 2:0 Zlín - Slavia: Škoda jako Poborský! Krásným lobem překonal Dostála, Slavia vede 2:0
Chomutov - Mountfield HK: Hokejová paráda! 16letý Lauko vymíchal obránce Newtona Chomutov - Mountfield HK: Hokejová paráda! 16letý Lauko vymíchal obránce Newtona

SOUHRN 35. KOLA PREMIER LEAGUE | Leicester zvítězil v 35. kole anglické fotbalové ligy i bez nejlepšího střelce Jamieho Vardyho nad Swansea 4:0 a k zisku prvního titulu v historii mu chybí už jen tři body. Druhý Tottenham totiž překvapivě ztratil, na domácí půdě jen remizoval 1:1 s West Bromwichem. Vyhrát nedokázal ani Arsenal na půdě sedmnáctého Sunderlandu a pouze remizoval 0:0. Českého brankáře Petra Čecha může těšit alespoň fakt, že si připsal další čisté konto do své bohaté sbírky.

digi tv

Vardyho, který si odpykával první ze dvou zápasů za vyloučení v minulém kole, v základu nahradil Ulloa. O první gól se postaral Mahriz, který po deseti minutách využil Williamsovy chyby v rozehrávce.

Další dvě branky vstřelil právě Vardyho náhradník. Nejprve si Ulloa naskočil na přesný Drinkwaterův centr z přímého kopu a v druhém poločase po rychlém protiútoku dorazil do prázdné brány Schluppovu přihrávku.

Čtvrtý gól přidal pět minut před koncem Albrighton a postaral se tak o nejvyšší výhru Leicesteru v sezoně. Svěřenci Claudia Ranierho mají nyní na druhý Tottenham náskok sedmi bodů a k titulu jim tak stačí pouhé tři body.

Tottenham nečekaně ztratil

Spurs potřebovali k udržení reálné šance na titul porazit West Bromwich a prvnímu poločasu dominovali. Do vedení se dostali po kuriózním vlastním gólu Craiga Dawsona, jenž v souboji na malém vápně v pádu poslal míč nešťastně mezi nohy svého brankáře Boaze Myhilla.

Tottenham trefil třikrát brankovou konstrukci, ale druhý gól nepřidal. Naopak v 72. minutě napravil svou chybu obránce Dawson a podruhé se zapsal mezi střelce, tentokrát do správné branky, když hlavičkou po rohu překonal domácího Huga Llorise.

Leicester hraje na Old Trafford v neděli, a pokud zvítězí, má ligový triumf jistý. I kdyby svěřenci trenéra Claudia Ranieriho v Manchesteru neuspěli, mohou slavit o den později v případě zaváhání Tottenhamu na hřišti Chelsea.

Čech má nulu

Čech hostům pomohl několika zákroky na začátku druhého poločasu. Nejprve si poradil s tvrdou střelou Defoea i s následnou M'Vilovou dorážkou a jen o minutu později zasáhl proti ráně Khazriho. Už v prvním poločase Čechovi pomohlo břevno proti přímému kopu Van Aanholta.

Šance měl také Arsenal, jeho bývalý brankář Mannone si ale poradil se Sánchezovým přímým kopem i se šancemi Iwobiho a střídajícího Welbecka. Svěřenci Arsénea Wengera remizovali potřetí z posledních čtyř ligových zápasů a na čtvrtém místě mají stejně bodů jako třetí Manchester City. Třetí místo znamená přímý postup do Ligy mistrů.

Sunderlandu remíza pomohla k posunu mimo sestupové pásmo, před Norwich na 17. místo jej však dostalo pouze lepší skóre. Navíc jen o bod zpět je Newcastle, který ale má o zápas více než jeho dva soupeři v boji o záchranu.

Citizens zničili Stoke

City v úvodní půlhodině nedokázali prolomit obranu soupeře, ale ve 35. minutě jim pomohl roh, ze kterého hlavou otevřel skóre Fernando. Krátce před pauzou zvýšil z penalty Sergio Agüero. Argentinský kanonýr zaznamenal 23. ligový gól v sezoně a na vedoucího střelce Harryho Kanea z Tottenhamu ztrácí jeden zásah.

I po změně stran hosté na stadionu Etihad dvakrát inkasovali, když se mezi 64. a 74. minutou prosadil devatenáctiletý útočník Kelechi Iheanacho. Manchesterský tým vyhrál čtvrtý z posledních pěti soutěžních duelů a výborně se naladil na úterní úvodní semifinále Ligy mistrů proti Realu Madrid.

Hazard zajistil výhru Chelsea

Belgičan Eden Hazard ukončil čekání na první branku v této sezoně Premier League a hned dvěma góly pomohl Chelsea k vítězství 4:1 na hřišti nováčka Bournemouthu. O další zásahy úřadujícího mistra se postarali Pedro a Willian, za domácí snížil Tommy Elphick. "Blues" jsou v tabulce devátí.

Liverpool na svém stadionu neudržel dvoubrankové poločasové vedení a s předposledním Newcastlem remizoval 2:2. Domácí vedli po gólech Daniela Sturridge a Adama Lallany, ale soupeř vedený bývalým koučem "Reds" Rafaelem Benítezem díky Papissovi Cissému a Jacku Colbackovi vybojoval bod.

Už jistě sestupující Aston Villa bez Čecha Libora Kozáka doma podlehla Southamptonu 2:4.