7. května 2016 • 15:45

Postup do Premier League slaví Kalas s Middlesbrough, Skaláka čeká baráž

Unikátní záběry ze šlágru: Rosický v obleku i trable kapitána Unikátní záběry ze šlágru: Rosický v obleku i trable kapitána
Jak si vedly hvězdy La Ligy: Nezastavitelný Messi, Ronaldo bez gólu Jak si vedly hvězdy La Ligy: Nezastavitelný Messi, Ronaldo bez gólu

Fotbalisté Middlesbrough, kde působil český obránce Tomáš Kalas, slaví postup do Premier League. V posledním kole druhé nejvyšší anglické soutěže doma remizovali v přímé bitvě s Brightonem 1:1 a tento výsledek jim stačil k posunu mezi elitu, protože mají lepší skóre. Brighton, kde hraje český reprezentant Jiří Skalák, jde do baráže. Ani jeden z českých fotbalistů do zápasu nezasáhl.

Sice hrál v sobotu proti sobě druhý tým tabulky Championship se třetím, ale z pohledu posledního kola to bylo opravdové finále. Tým Jiřího Skaláka dobře věděl, že musí vyhrát, jelikož o postupu v případě bodové rovnosti rozhodovalo skóre a to měl Middlesbrough lepší o dva góly.

Middlesbrough otevřel skóre z první větší šance v 19. minutě. Ramírez poslal centr z přímého kopu na zadní tyč, Nugent míč z voleje přihrál Stuanimu a ten ukončil svůj 1013 minut trvající gólový půst. Po inkasované brance se Brighton nemohl dostat do hry, domácí měli několik šancí zvýšit, ale stav zůstal 1:0.

Po přestávce zaúřadovali ze standardní situace také hosté. Knockaert nacentroval na Stephense a ten z úhlu hlavou překonal gólmana Dimiho. Střelec branky ale několik minut poté ostře fauloval Ramíreze a rozhodčí Dean mu udělil rovnou červenou kartu.

Baráž o Premier League si zahrají i Hull, Derby a Sheffield Wednesday. Tam hraje pro změnu český reprezentant Daniel Pudil a jeho tým bude v baráži sokem Brightonu. Z první příčky si přímý postup zajistil postup Burnley.

Anglická druhá fotbalová liga – 46. kolo: Blackburn–Reading 3:1, Cardiff–Birmingham 1:1, Charlton–Burnley 0:3, Derby–Ipswich 0:1, Fulham–Bolton 1:0, Huddersfield–Brentford 1:5, Hull–Rotherham 5:1, Middlesbrough–Brighton 1:1, MK Dons–Nottingham 1:2, Preston–Leeds 1:1, QPR–Bristol 1:0, Wolverhampton–Sheffield Wednesday 2:1.

Middlesbrough otevřel skóre z první větší šance v 19. minutě. Ramírez poslal centr z přímého kopu na zadní tyč, Nugent míč z voleje přihrál Stuanimu a ten ukončil svůj 1013 minut trvající gólový půst. Červený tábor byl v extázi.

1.  Chelsea 32 24 3 5 65:27 75
2.  Tottenham 32 21 8 3 68:22 71
3.  Liverpool 34 19 9 6 70:42 66
4.  Manchester City 32 19 7 6 63:35 64
5.  Manchester Utd. 32 17 12 3 50:24 63
6.  Everton 34 16 10 8 60:37 58
7.  Arsenal 31 17 6 8 63:40 57
8.  West Brom 33 12 8 13 39:42 44