SESTŘIHY Premier League: Padá Norwich a Newcastle. Sunderland slaví záchranu

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Sunderlandu se po výhře 3:0 nad Evertonem v dohrávce 30. kola anglické ligy definitivně zachránili. Naopak Norwich i přes vítězství 4:2 nad Watfordem už nemá šanci udržet se v nejvyšší soutěži a po roce se vrátí do druhé ligy. Spolu s ním a Aston Villou budou hrát v příští sezoně o patro níže také fotbalisté Newcastlu, kteří stejně jako Norwich ztrácejí na sedmnáctý Sunderland před závěrečným kolem čtyři body. Předchozí sestup Newcastle prožil v sezoně 2008/09, hned v té následující se ale dokázal probojovat zpět mezi elitu.

Sunderland udeřil v závěru prvního poločasu duelu s Evertonem. Se čtyřmi přesnými trefami z přímého kopu je v této statistice nejlepším týmem Premier League v sezoně, ve 38. minutě tuto standardní situaci zužitkoval Van Aanholt. Vzápětí využil nedůslednosti hostující obrany Koné, zblízka překonal gólmana Roblese a připsal si první trefu v dresu Sunderlandu, kam přestoupil v lednu z francouzského Lorientu.

Brankář Evertonu navíc deset minut po přestávce vyrazil rohový kop domácích pouze ke Konému a ten druhou trefou v utkání definitivně ztvrdil záchranu Sunderlandu. Everton obdržel tři góly ve dvou ligových zápasech po sobě poprvé od listopadu 2009.

S Aston Villou a Newcastlem má sestup jistý i Norwich

S Norwichem to vypadalo zle od 11. minuty, když se potřetí v posledních třech zápasech prosadil útočník Watfordu Deeney. "Kanárci" ale dokázali rychle zareagovat a brankami Redmonda a Mbokaniho otočili skóre. V závěru poločasu navíc vlastního gólmana nešťastně překonal obránce hostů Cathcart.

Ofenzivní podívaná pokračovala i po změně stran. Nejprve vstřelil kontaktní branku Ighalo, který oslavil první trefu od 23. ledna. Na druhé straně ale odpověděl druhým zásahem v zápase Mbokani a se sedmi góly je nejlepším střelcem Norwiche.

Liverpool od 32. minuty prohrával s Chelsea, když se po pěkné individuální akci prosadil přesnou střelou k tyči Hazard. "Reds" ztráceli po prvním poločase ligového utkání na domácím hřišti poprvé od srpna.

Druhé dějství přineslo další množství šancí na obou stranách, gólman Chelsea Begovič kapituloval až v druhé minutě nastavení. Ojův centr vyrazil pouze k úplně volnému Bentekemu, ten devátým gólem v ročníku vyrovnal a Liverpool poosmé za sebou na stadionu Anfield v lize bodoval.

Norwich - Watford 4:2
Branky: 18. a 57. Mbokani, 15. Redmond, 37. vlastní Cathcart - 11. Deeney, 51. Ighalo

1. Leicester 38 23 12 3 68:36 81
2. Arsenal 38 20 11 7 65:36 71
3. Tottenham 38 19 13 6 69:35 70
4. Manchester City 38 19 9 10 71:41 66
5. Manchester 38 19 9 10 49:35 66
6. Southampton 38 18 9 11 59:41 63
7. West Ham 38 16 14 8 65:51 62
8. Liverpool 38 16 12 10 63:50 60