a dozvíte se vše jako první.
12. května 2016 • 10:00

SESTŘIHY Premier League: Padá Norwich a Newcastle. Sunderland slaví záchranu

Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky

Fotbalisté Sunderlandu se po výhře 3:0 nad Evertonem v dohrávce 30. kola anglické ligy definitivně zachránili. Naopak Norwich i přes vítězství 4:2 nad Watfordem už nemá šanci udržet se v nejvyšší soutěži a po roce se vrátí do druhé ligy. Spolu s ním a Aston Villou budou hrát v příští sezoně o patro níže také fotbalisté Newcastlu, kteří stejně jako Norwich ztrácejí na sedmnáctý Sunderland před závěrečným kolem čtyři body. Předchozí sestup Newcastle prožil v sezoně 2008/09, hned v té následující se ale dokázal probojovat zpět mezi elitu.

Sunderland udeřil v závěru prvního poločasu duelu s Evertonem. Se čtyřmi přesnými trefami z přímého kopu je v této statistice nejlepším týmem Premier League v sezoně, ve 38. minutě tuto standardní situaci zužitkoval Van Aanholt. Vzápětí využil nedůslednosti hostující obrany Koné, zblízka překonal gólmana Roblese a připsal si první trefu v dresu Sunderlandu, kam přestoupil v lednu z francouzského Lorientu.

Brankář Evertonu navíc deset minut po přestávce vyrazil rohový kop domácích pouze ke Konému a ten druhou trefou v utkání definitivně ztvrdil záchranu Sunderlandu. Everton obdržel tři góly ve dvou ligových zápasech po sobě poprvé od listopadu 2009.

S Aston Villou a Newcastlem má sestup jistý i Norwich

S Norwichem to vypadalo zle od 11. minuty, když se potřetí v posledních třech zápasech prosadil útočník Watfordu Deeney. "Kanárci" ale dokázali rychle zareagovat a brankami Redmonda a Mbokaniho otočili skóre. V závěru poločasu navíc vlastního gólmana nešťastně překonal obránce hostů Cathcart.

Ofenzivní podívaná pokračovala i po změně stran. Nejprve vstřelil kontaktní branku Ighalo, který oslavil první trefu od 23. ledna. Na druhé straně ale odpověděl druhým zásahem v zápase Mbokani a se sedmi góly je nejlepším střelcem Norwiche.

Liverpool od 32. minuty prohrával s Chelsea, když se po pěkné individuální akci prosadil přesnou střelou k tyči Hazard. "Reds" ztráceli po prvním poločase ligového utkání na domácím hřišti poprvé od srpna.

Druhé dějství přineslo další množství šancí na obou stranách, gólman Chelsea Begovič kapituloval až v druhé minutě nastavení. Ojův centr vyrazil pouze k úplně volnému Bentekemu, ten devátým gólem v ročníku vyrovnal a Liverpool poosmé za sebou na stadionu Anfield v lize bodoval.

Norwich - Watford 4:2
Branky: 18. a 57. Mbokani, 15. Redmond, 37. vlastní Cathcart - 11. Deeney, 51. Ighalo

1.  Leicester 38 23 12 3 68:36 81
2.  Arsenal 38 20 11 7 65:36 71
3.  Tottenham 38 19 13 6 69:35 70
4.  Manchester City 38 19 9 10 71:41 66
5.  Manchester 38 19 9 10 49:35 66
6.  Southampton 38 18 9 11 59:41 63
7.  West Ham 38 16 14 8 65:51 62
8.  Liverpool 38 16 12 10 63:50 60