SESTŘIHY: Liverpool vedl 3:1, přesto prohrál! United selhali, Chelsea vládne

Autor: ČTK, rjm
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Tomu se říká kolaps. Fotbalisté Liverpoolu vedli na hřišti Bournemouthu 2:0 a pak i 3:1, jenže nakonec si domů neodvezli ani bod. Ve 14. kole Premier League totiž tým trenéra Jürgena Kloppa prohrál 3:4. Tři branky inkasovali "reds" v posledních patnácti minutách. Liverpool prohrál poprvé od 20. srpna. V dalším duelu jen remizoval Manchester United s Evertonem 1:1 a připsal si třetí nerozhodný výsledek za sebou. V čele soutěže je Chelsea, která dokázala otočit šlágr proti Manchesteru City a zvítězila 3:1, na druhém místě se drží Arsenal, jenž vysoko (5:1) zvítězil na West Hamu.

Everton - Manchester United 1:1

Branky: 89. Baines z pen. - 42. Ibrahimovic

Zaváhal také Manchester United, který remizoval na hřišti Evertonu 1:1. Hosté přitom díky brance Ibrahimovice vedli až do 89. minuty, kdy z pokutového kopu vyrovnal Baines a zajistil tak liverpoolskému celku prodloužení domácí neporazitelnosti na sedm zápasů (3 výhry, 4 remízy).

United si připsali třetí výsledek 1:1 za sebou a se ziskem 21 bodů ztrácejí na první Chelsea 13 bodů, zatímco od pohárových příček je dělí šest bodů. Evertonu má na kontě dvacet bodů a je osmý.

SESTŘIH Premier League: Everton FC – Manchester United 1:1

Bournemouth - Liverpool 4:3

Branky: 56. Wilson z pen., 76. Fraser, 79. Cook, 90.+3 Aké - 20. Mané, 22. Origi, 64. Can

Vypadalo to na jasnou záležitost, ve 22. minutě vedli hosté 2:0. Reds si pak ale zápas zkomplikovali. Jedenáct minut po puaze snížil z penalty Wilson, ale hosté opět urvali větší náskok, když zvýšil na 3:1 Can. Posledních patnáct minut ale Liverpoolu opravdu nevyšlo. V 79. minutě už to bylo 3:3 a drtivý finiš zakončil Bournemouth v nastavení rozhodující brankou. A senzace byla na světě.

SESTŘIH Premier League: Bournemouth – Liverpool FC 4:3. Šílený obrat

Manchester City - Chelsea 1:3

Branky: 45. vlastní Cahill - 60. Diego Costa, 70. Willian, 90. Hazard

Manchester City byl dlouho lepší a dostal se v závěru poločasu do vedení po smolné vlastní brance Garryho Cahilla. Ten pak v úvodu druhé půle chybu napravil a vykopl z brankové čáry střelu Sergia Agüera. Navíc v 57. minutě byl v jasné šanci Kevin De Bruyne , ale ve skluzu trefil jen břevno zcela odkryté branky.

Místo toho za tři minuty dostal Diego Costa dlouhý pas, zpracoval si ho hrudí do protipohybu obránce a propálil domácího gólmana. O deset minut později hosté předvedli brejk, Diego Costa našel Williana a ten rozhodl. A v poslední minutě Chelsea přidala třetí gól zásluhou Hazarda po dalším brejku. Hosté tak v gól proměnili své úvodní tři střely na branku Manchesteru.

Domácí hráči prohru neunesli a v nastavení nejprve Agüero ostře fauloval Davida Luize a byl vyloučen, což znamená, že nejlepší střelec týmu bude kvůli trestu chybět v dalších zápasech. Navíc při následné roztržce byl vyloučen i druhý domácí hráč Fernandinho, který chytil pod krkem Cesca Fábregase.

SESTŘIH Premier League: Manchester City – Chelsea 1:3. Lídr otočil šlágr

West Ham - Arsenal 1:5

Branky: 83. Carroll - 72., 80. a 86. Sánchez, 24. Özil, 84. Oxlade-Chamberlain

Arsenal poprvé rozebral obranu West Hamu ve 24. minutě, kdy se Sánchez prosmýkl kolem obránce a přihrál před prázdnou branku Mesutu Özilovi. Další branky padly až v poslední dvacetiminutovce a znovu u toho byl Sánchez.

Chilský útočník se trefil z ostrého úhlu a o chvíli později i z hranice pokutového území. West Ham sice vzápětí snížil, ale hned za minutu vrátil tříbrankové vedení hostům Alex Oxlade-Chamberlain a za další dvě minuty završil Sánchez hattrick pohlednou akcí zakončenou lobem. S 11 góly se dotáhl na Diega Costu v čele tabulky střelců.

SESTŘIH Premier League: West Ham United - Arsenal 1:5. Sánchez si připsal hattrick

Crystal Palace - Southampton 3:0

Branky: 33. a 85. Benteke, 36. Tomkins

Crystal Palace ukončil sérii šesti porážek v řadě impozantně. Do sítě účastníka Evropské ligy nasázel tři góly, aniž by nějaký inkasoval. Domácí udeřili poprvé ve 33. minutě a za chvíli už vedli 2:0. Kdo čekal, že Saints zaberou a zápas otočí, musel být zklamaný. Crystal Palace po přestávce svůj náskok ještě zvýraznil.

SESTŘIH Premier League: Crystal Palace FC – Southampton FC 3:0

Stoke - Burnley 2:0

Branky: 20. Walters, 35. Muniesa

Stoke doma získalo důležité body a utrhlo se rivalovi do lepší poloviny tabulky. Všechno důležité se přitom odehrálo už do 25. minuty utkání, kdy domácí vstřelili dva góly a žádnou komplikaci v podobě případné korekce skóre už nepřipustili.

SESTŘIH Premier League: Stoke City – Burnley FC 2:0

Sunderland - Leicester 2:1

Branky: 64. vlastní Huth, 77. Defoe - 80. Okazaki

Nebýt Ligy mistrů, tahle sezona je pro úřadující anglické šampiony plná zklamání. To další přišlo pro "lišky" na hřišti Sunderlandu. Po bezbrankové první půli si dal vlastní gól Huth a za chvíli vedli domácí už o dvě branky po zásahu Defoa. Deset minut před koncem sice snížil Okazaki, ale nic víc už hosté nestihli. V tabulce jsou kousek nad pásmem sestupu.

SESTŘIH Premier League: Sunderland – Leicester 2:1. Mistr v ohrožení sestupu

Tottenham - Swansea 5:0

Branky: 39. z pen. a 49. Kane, 70. a 90.+2 Eriksen, 45.+1 Son Hung-min

Tottenham potvrdil na domácím hřišti roli favorita, když poslednímu týmu tabulky nasypal doma pět branek. Dvakrát se mezi střelce zapsal Harry Kane, když jednou skóroval z penalty, stejnou porci přesných zásahů stihl i Eriksen.

SESTŘIH Premier League: Tottenham Hotspur – Swansea City 5:0

West Bromwich - Watford 3:1

Branky: 16. Evans, 34. Brunt, 90.+1 Phillips - 61. Kabasele

West Bromwich sice vedl po půlhodině 2:0, ale hotovo určitě nebylo. Když se po přestávce trefil Kabasele, mohli hosté pomýšlet na body. Šest minut před koncem ale jejich naděje červenou kartou snížil Pereyra a v nastavení West Bromwich pečetil vítězství třetí trefou.

SESTŘIH Premier League: West Bromwich – Watford FC 3:1

Middlesbrough - Hull 1:0

Branka: 60. Ramírez

SESTŘIH Premier League: Middlesbrough – Hull City 1:0

1. Chelsea 38 30 3 5 85:33 93
2. Tottenham 38 26 8 4 86:26 86
3. Manchester City 38 23 9 6 80:39 78
4. Liverpool 38 22 10 6 78:42 76