Fotbalisté PSG po zaváhání Monaka obhájili mistrovský titul

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Paris St. Germain obhájili francouzský mistrovský titul. Svěřenci Laurenta Blanca se radují ještě před výkopem svého dnešního zápasu proti Rennes, protože druhé Monako v 36. kole jen remizovalo 1:1 s nováčkem Guingampem. PSG má v čele tabulky nedostižný sedmibodový náskok a Ligue 1 vyhrál počtvrté v historii.

Bohatý klub z francouzské metropole získal druhou trofej v této sezoně, v dubnu uspěl v Ligovém poháru.

Monako na vlastním stadionu poslal do vedení v 77. minutě útočník Berbatov. Bývalý bulharský reprezentant dal svůj devátý soutěžní gól od lednového příchodu na hostování z Fulhamu.

Pět minut před koncem však domácí o páté vítězství za sebou a naději na titul přišli, když vyrovnal záložník Atik. Zachraňující se Guingamp cennou remízu udržel, přestože v závěru dohrával bez vyloučeného Senegalce Dialla.