11. března 2017 • 22:08

Monako zdolalo Plašilovo Bordeaux a vede ligu o pět bodů, Nice ztratilo

LIGA NARUBY: Deliho opakovačka, sólo po čtyřech a konflikt v Hradci LIGA NARUBY: Deliho opakovačka, sólo po čtyřech a konflikt v Hradci
Kindl o Jágrovi: Dělal rozruch kamkoliv jsme přijeli, zážitek být s ním v jednom týmu Kindl o Jágrovi: Dělal rozruch kamkoliv jsme přijeli, zážitek být s ním v jednom týmu

Fotbalisté Nice ztratili ve 29. kole francouzské ligy body po domácí remíze 2:2 s Caen a mohou klesnout z druhého místa tabulky a na vedoucí Monako už ztrácí pět bodů. Monacký celek totiž zvítězil nad Bordeaux 2:1, když porážce nezabránil ani Jaroslav Plašil. Výhry slaví také Marseill a Guingamp a Lukáš Pokorný byl při domácí porážce Montpellier pouze na lavičce. V dalších zápasechy vyhrálo Lille na hřišti Nancy a Rennes doma pouze remizovalo s Dijonem 1:1.

Nice může těšit alespoň to, že zlikvidovalo dvougólový náskok hostů, o který se postarali góly Ivan Santini a Yann Karamoh. Domácí favorit srovnal díky brankám Maria Balotelliho ze 71. minuty a Anastasiose Donise o šest minut později.

Dvaadvacetiletý Cyprien opustil hřiště na nosítkách v úvodu druhého poločasu s podezřením na vážné zranění kolena. Fotbalisté Nice už před několika týdny přišli do konce sezony o zraněného útočníka Alassanea Pléu.

Nice na druhém místě tabulky ztrácí dva body na vedoucí Monako a zároveň má náskok jednoho bodu před třetím Paris Saint-Germain. Oba tyto týmy mají víkendové zápasy k dobru.