AS Řím se dotáhl na vedoucí Juventus. Zeman obral Neapol o body

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

SOUHRN 12. KOLA SERIE A | Fotbalisté Juventusu porazili ve 12. kole italské ligy Lazio Řím jasně 3:0 a dál se drží v čele tabulky tři body před dalším římským celkem AS. Tomu se v druhém utkání sobotního programu Serie A podařilo otočit duel s Bergamem a vyhrát 2:1. Neapol, příští soupeř pražské Sparty v základní skupině Evropské ligy, remizovala v 12. kole italské fotbalové ligy s Cagliari 3:3. Podeváté za sebou neprohrála a v tabulce zůstává třetí o šest bodů za římským AS. Útočník Udine Antonio di Natale nastoupil ke svému 400. utkání v Serii A a připsal si 200. trefu v soutěži, jeho tým remizoval s Chievem 1:1.

Za Neapol otevřel skóre v 11. minutě svou sedmou trefou v posledních pěti ligových utkáních Gonzalo Higuaín. Na 2:0 zvýšil povedenou střelou z dálky švýcarský reprezentant Gökhan Inler.

Svěřenci Zdeňka Zemana ale dokázali na nepříznivý stav zareagovat. Ještě před přestávkou snížil po povedené kombinaci Segundo Ibarbo a hned na začátku druhého dějství vyrovnal Diego Farias.

Neapol se dostala znovu do vedení v 62. minutě, nikým nehlídaný Jonathan de Guzmán hlavou po Maggiově centru pohodlně překonal gólmana Cragna. Pak ale zaúřadoval znovu Farias a zařídil pro Cagliari cenný bod.

Trenér Neapole Rafael Benítez se musel obejít bez zraněných hráčů Insigneho a Mertense a nasadil sestavu: Cabral - Ghúlam, Koulibaly, Henrique, Maggio - Inler (63. López), Gargano - De Guzmán (82. Britos), Hamšík, Callejón - Higuaín.

400. utkání Di Nataleho za Udine

Di Natale byl ústřední postavou Udine v zápase s Chievem Verona. Jeho první šanci ze 16. minuty ještě Bizzarri zneškodnil, v závěru prvního poločasu ale sedmatřicetiletý Ital oslavil jubilejní gól v Serii A. Jeho tým však na tři body nedosáhl, v 74. minutě vyrovnal střelou z dálky Ivan Radovanovič.

Sampdoria Janov remizovala na hřišti předposlední Ceseny 1:1. Domácí šli po hodině hry do vedení zásluhou Lucchiniho, v 77. minutě si ale míč do vlastní branky sklepl Nica. Sampdoria zůstala na čtvrté pozici.

Fiorentina vyhrála na hřišti Hellasu Verona 2:1, rozhodující trefu si připsal kolumbijský reprezentant Juan Cuadrado. Verona získala z posledních šesti zápasů pouhé tři body.

Juventus si poradil s Bergamem

Juventus rozhodl o triumfu proti pátému Laziu už v prvním poločase, když se po přihrávce Carlose Téveze prosadil Paul Pogba. Deset minut po přestávce zvýšil střelou přesně k tyči sám Tévez, třetí branku obstaral znovu Pogba devět minut nato. Obhájce titulu pak sice na posledních dvacet minut oslabil Simone Padoin po druhé žluté kartě, ale Lazio se nezmohlo ani na snížení. Juventus udržel potřetí za sebou čisté konto a z posledních tří duelů má skóre 12:0.

Bergamo se dostalo do vedení nad AS už v 57. vteřině, kdy se trefil Maxi Moralez. Ještě během první půle ale zařídil obrat srbský útočník Adem Ljajič, který nejprve přešel přes tři soupeře a střelou z dálky vyrovnal, následně pak připravil podobnou branku pro Radju Nainggolana.

Milánské derby skončilo remízou

Fotbalisté AC Milán remizovali v utkání 12. kola italské ligy 1:1 v derby s Interem, za který vyrovnal svou první trefou v Serii A Joel Obi. Neapol, příští soupeř pražské Sparty v základní skupině Evropské ligy, remizovala s Cagliari 3:3. Podeváté za sebou neprohrála a v tabulce zůstává třetí o šest bodů za římským AS.

Na lavičku "Nerazzurri" se vrátil po šesti a půl letech Roberto Mancini, který s Interem v letech 2004 až 2008 získal třikrát ligový titul a dva domácí poháry.

Na začátku "Rossoneri" dvakrát podržel Diego López, když zneškodnil pokusy Icardiho a Guarína. Hráči AC se ale dostali ve 23. minutě z první větší šance do vedení, El Shaarawy přesně přihrál do vápna Jérémymu Ménezovi a ten povedeným volejem překonal gólmana Handanoviče.

V 61. minutě vyrovnal přízemní střelou k pravé tyči Nigerijec Obi. V poslední čtvrthodině oba týmy nastřelily břevno, dalšího gólu se však fanoušci na San Siru nedočkali. Výsledek 1:1 je vůbec nejčastějším pro milánské derby, stejným poměrem skončilo v 26 případech.