Juventus Čechům svědčí! Po Janktovi mu dal první GÓL v lize i Schick

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Útočník Patrick Schick dal svůj první gól v italské fotbalové lize. Dvacetiletý český reprezentant byl jediným střelcem Sampdorie Janov při porážce 1:4 na hřišti mistrovského Juventusu.

Napodobil nedávný střelecký úspěch jiného českého mladíka Jakuba Jankta, který také skóroval v Serii A poprvé na půdě slavného turínského klubu, když překonal brankářskou legendu Gianluigiho Buffona. Schick se dnes prosadil proti Buffonovu náhradníkovi Brazilci Netovi.

Po letním přestupu ze Sparty nastoupil Schick k pátému zápasu v italské lize, ale poprvé dostal příležitost v základní sestavě. Jeho velká chvíle přišla v 57. minutě, kdy po přihrávce Dennise Praeta z levé strany uprostřed pokutového území poslal míč k pravé tyči a snížil na průběžných 2:1 pro Juventus. Krátce nato český fotbalista vystřídal. Juventus pak přidal další dvě branky, v samém závěru se podruhé v zápase trefil obránce Giorgio Chiellini.

Juventus dál vede o dva body před AS Řím, který zvítězil 3:1 na hřišti Sassuola. Dvěma góly se v dresu soupeře Plzně v Evropské lize blýskl bosenský kanonýr Edin Džeko. Bývalý útočník Teplic vylepšil svou bilanci v sezoně na deset gólů a upevnil si vedení v tabulce střelců Serie A.

AS Řím hrál v sestavě Szczesny - Florenzi (85. Totti), Manolas, Fazio, Emerson - De Rossi, Strootman (69. Paredes) - Salah, Nainggolan, El Shaarawy (79. Rüdiger) - Džeko.

Na třetí místo se posunula Neapol, která zdolala Empoli 2:0 a využila úterního zaváhání AC Milán (0:3 v Janově).

Po sérii tří ligových porážek dokázal vyhrát Inter Milán. Soupeř Sparty v Evropské lize si poradil s FC Turín 2:1 díky dvěma zásahům svého nejlepšího střelec Maura Icardiho, jenž má na kontě osm branek. V tabulce je Inter desátý.

Vítězství nad Turínem vybojoval Inter v sestavě Handanovič - Ansaldi, Miranda, Murillo, Nagatomo - Brozovič, Mario, Banega - Candreva, Icardi, Éder (74. Palacio).

Zápas mezi Pescarou a Bergamem byl přerušen kvůli silnému zemětřesení, které postihlo dnes večer střední Itálii a na stadionu vyvolalo paniku mezi fanoušky. Po pár minutách hra pokračovala a hosté nakonec zvítězili 1:0.

Větší časový skluz nabralo utkání Fiorentiny s Crotone kvůli podmáčenému hřišti. Soupeř Liberce v Evropské lize s posledním týmem tabulky dlouho prohrával, pět minut před koncem zachránil domácím alespoň bod Davide Astori.

Fiorentina hrála v sestavě Tatarusanu - Salcedo, Rodríguez, Astori, Olivera (46. Kalinič) - Vecino, Badelj - Tello, Iličič, Bernardeschi (80. Chiesa) - Babacar (86. Zárate).