26. října 2014 • 17:34

Bayern jen remizoval, Dortmund se v bundeslize dál trápí

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

NĚMECKÁ LIGA - SOUHRN 9. KOLA | Fotbalisté Dortmundu pošesté z dosavadních devíti utkání v německé lize prohráli. Po porážce 0:1 s Hannoverem je Borussia na 15. příčce tabulky. Fotbalisté Mönchengladbachu remizovali v duelu devátého kola německé bundesligy s Bayernem Mnichov 0:0 a vrátili se v tabulce na druhé místo. Na svého dnešního soupeře ztrácejí čtyři body, oba týmy zůstávají bez porážky. Třetí o skóre za Mönchengladbachem je Wolfsburg, který porazil Mohuč 3:0 a počtvrté za sebou získal tři body. Mohuč poprvé v sezoně prohrála.

Dortmund ve středu rozstřílel v Lize mistrů 4:0 Galatasaray a v evropské soutěži si se skóre 9:0 drží po třech duelech stoprocentní bilanci, v lize ale navázal na bídnou formu. Stejně jako naposledy na svém stadionu proti Hamburku dnes neskóroval a po brance Hirošiho Kijotakeho posedmé v ročníku ztratil body.

Stuttgart minulý týden stáhl tříbrankové manko v Leverkuksenu a remizoval 3:3 a dnes zažil ještě větší přestřelku. Ve Frankfurtu vedl po 51 minutách 3:1, avšak Eintracht během čtvrt hodiny otočil na 4:3.

VfB v poslední desetiminutovce, kdy byl v jeho dresu na hřišti už i záložník Adam Hloušek, skóre zvrátil na svou stranu na konečných 5:4. Útočník Frankfurtu Václav Kadlec sledoval porážku svého týmu jen z lavičky.

Na vítězství nadále čeká předposlední Freiburg, v jehož sestavě dnes nechyběli na hřišti záložník Vladimír Darida a stoper Pavel Krmaš. Právě český obránce v desáté minutě fauloval Ragnara Klavana a z nařízené penalty skóroval Paul Verhaegh. Na konečných 2:0 zvýšil Halil Altintop.

Brankář Hamburku Jaroslav Drobný proti svému předchozímu týmu Herthě Berlín přišel o čisté konto v 59. minutě, kdy si ho chytře položil a přehodil Anis Ben-Hatira. Tuniský útočník pak ještě v 85. minutě uzavřel skóre na 3:0, druhý gól Herthy dal John Heitinga.¨

Wolfsburg jede na vítezné vlně

Fotbalisté Wolfsburgu porazili v zápase devátého kola německé bundesligy Mohuč 3:0 a počtvrté za sebou získali tři body. Mohuč poprvé v sezoně prohrála. "Vlci" se před večerním duelem mezi Mönchengladbachem a Bayernem Mnichov posunuli na druhou pozici.

V 15. minutě otevřel skóre po Schaferově rohovém kopu svým třetím gólem v sezoně Naldo. Brazilský fotbalista si v utkání připsal také asistenci, kterou využil ke své premiérové trefě v tomto ročníku bundesligy Ivan Perišič. Na konečných 3:0 upravil tři minuty před koncem Daniel Caligiuri, jenž vstřelil obě branky svého týmu v minulém kole na hřišti Freiburgu (2:1).

Bayern pouze remizoval s Gladbachem

Bayern nenavázal na úterní kanonádu 7:1 v Lize mistrů na půdě AS Řím. V prvním poločase duelu v Mönchengladbachu měl zřetelnou převahu, ale nic z ní nevytěžil. Do jediné šance domácích se dostal Kruse, gólman Neuer však jeho pokus zneškodnil. Druhá pětačtyřicetiminutovka už tak jednoznačná nebyla.

Mönchengladbach byl brance nejblíže v 52. minutě, po protiútoku střílel Hahn, ale Neuer svůj tým znovu podržel. V závěru se za mnichovský celek pokusil s výsledkem něco udělat Bernat, Sommerovu branku však těsně minul. Bayern v sedmém utkání v řadě nedostal gól, což se mu povedlo poprvé od roku 2011.

Německá fotbalová liga - 9. kolo:

Augsburg - Freiburg 2:0
Branky: 11. Verhaegh z pen., 66. Altintop

Dortmund - Hannover 0:1
Branka: 61. Kijotake

Eintracht Frankfurt - Stuttgart 4:5
Branky: 21. a 65. Madlung, 57. Meier, 61. Aigner - 34. a 36. Harnik, 51. a 84. Gentner, 82. Werner

Hertha Berlín - Hamburk 3:0
Branky: 59. a 85. Ben Hatira, 65. Heitinga

Hoffenheim - Paderborn 1:0
Branka: 73. Volland

Brémy - Kolín nad Rýnem 0:1
Branka: 59. Ujah

Leverkusen - Schalke 1:0