Bayern poprvé padl, Darida pomohl gólem k výhře nad Leverkusenem

Autor: ČTK, rjm
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

NĚMECKÁ LIGA – 15. KOLO | I Bayern Mnichov prohrává. Bundesligový suverén nebodoval poprvé v sezoně na půdě Mönchengladbachu 1:3, i tak ale dál vládne tabulce. Z českých hráčů byl nejvíce vidět Vladimír Darida. Dal gól a jeho Hertha zvítězila nad Leverkusenem 2:1.

Neporazitelnost Bayernu vydržela čtrnáct kol (13 výher a jedna remíza). Na hřišti Mönchengladbachu ale vyšel tým Pepa Guardioly naprázdno. Domácí totiž dokázali úřadující mistry z brejků gólově trestat. Až za stavu 0:3 Bayern korigoval zásluhou Ribéryho skóre na 1:3, i tak se ale zrodila první prohra mistra v nejvyšší německé soutěži.

Hertha Berlín šla proti Leverkusenu do vedení po sedmi minutách, kdy se prosadil Vladimír Darida. Jeho tým nakonec slavil výhru 2:1 a Darida se do zápasových statistik zapsal i žlutou kartou. To gólman Hamburku Jaroslav Drobný nemohl být spokojený, protože HSV doma prohráli s Mainzem 1:3.

Obránce Hoffenheimu Pavel Kadeřábek zůstal v Ingolstadtu jen v roli náhradníka. Na hřiště se dostal až ve chvíli, kdy jeho tým prohrával 0:1. Zápas skončil nerozhodně 1:1. V nastavení domácí poslali na hřiště útočníka Tomáše Pekharta a o chvíli později Uth vyrovnal na 1:1.

Už v pátek Schalke vyhrálo nad Hannoverem. Schalke poslal do vedení v 51. minutě z penalty Johannes Geis, který se vrátil do sestavy po pětizápasovém trestu za brutální faul na Andrého Hahna z Mönchengladbachu. Na 2:0 zvýšil Klaas-Jan Huntelaar, který je s pěti trefami nejlepším střelcem týmu v tomto ročníku. Hostům se povedlo snížit, ale v 82. minutě Franco di Santo zpečetil první bundesligové vítězství po sedmi týdnech.

Během nich se svěřenci trenéra Andrého Breitenreitera dvakrát utkali v Evropské lize s pražskou Spartou a oba zápasy skončily remízou.

Ve druhém šlágru týmů z vrchu tabulky vyhrál Dortmund ve Wolfsburgu 2:1. Na dlouho jediný gól vstřelil Marco Reus po půlhodině hry, drama přišlo až v závěru. Domácí napřed v první minutě nastavení srovnali z pokutového kopu Ricarda Rodrigueze, Borussia ale ještě našla sílu a zásluhou Šindžiho Kagawy urvala vítězství. Na druhém místě stáhla manko na Bayern na pět bodů.

Kadlec si zahrál za Frankfurt

Fotbalisté Stuttgartu remizovali v německé lize s Brémami 1:1 a poprvé po třech kolech bodovali. Zůstávají však na předposledním 17. místě. Za Brémy odehrál celý zápas obránce Theodor Gebre Selassie, na druhé straně nedostali příležitost Adam Hloušek ani Jan Kliment.

Předchozí tři duely se Stuttgartu nepovedly: nezískal v nich ani bod a navíc v každém inkasoval čtyři branky. Proti Brémám, které se nacházejí těsně nad sestupovou hranicí, začali domácí aktivně a tlak zužitkovali v 33. minutě, když se po Kostičově přihrávce prosadil Rupp.

Po změně stran se hosté osmělili a více ohrožovali gólmana Tytoně. Jejich snaha vyústila ve vyrovnávací gól v 71. minutě, sedmou trefu v sezoně zaznamenal Ujah, který v létě do Brém přestoupil z Kolína nad Rýnem.

V druhém zápase zvítězil nováček Darmstadt v derby na hřišti Frankfurtu 1:0. Jediný gól dal po půlhodině hry Sulu. Posledních deset minut za poražený tým odehrál útočník Václav Kadlec. Darmstadt po pěti zápasech naplno bodoval, naopak Frankfurt prodloužil sérii bez výhry na pět duelů.