16. prosince 2015 • 21:14

Darida se blýskl chytrým gólem a nastartoval Herthu do čtvrtfinále

Vladimír Darida v pohárovém zápase své Herthy proti Norimberku. Českého záložníka se snaží zastavit Laszlo Sepsi.
LIGA NARUBY: Skvělá chorea, zpackaná standardka a pády Krmenčíka LIGA NARUBY: Skvělá chorea, zpackaná standardka a pády Krmenčíka
Messi vs. Ronaldo = kličky, góly, penalty! Kdo zažil lepší sezonu? Messi vs. Ronaldo = kličky, góly, penalty! Kdo zažil lepší sezonu?

Záložník Vladimír Darida se gólem podílel na postupu fotbalistů Herthy Berlín do čtvrtfinále Německého poháru. Český reprezentant otevřel skóre dnešního zápasu na hřišti druholigového Norimberku a položil základ k vítězství 2:0.

Daridovi připravil gól ve 32. minutě šikovnou patičkou v pokutovém území Vedad Ibiševič a bývalý plzeňský hráč se za Herthu prosadil podruhé v krátké době.

Před 11 dny v bundeslize pomohl k výhře 2:1 nad Leverkusenem. Stejně jako v lize už má i v poháru na kontě dva góly, v prvním kole přispěl k vítězství 2:0 v Bielefeldu.

Triumf překvapivě třetího týmu bundesligy v Norimberku podtrhl ve druhém poločase John-Anthony Brooks.

1.  Bayern 34 25 7 2 89:22 82
2.  Lipsko 34 20 7 7 66:39 67
3.  Dortmund 34 18 10 6 72:40 64
4.  Hoffenheim 34 16 14 4 64:37 62
5.  Köln 34 12 13 9 51:42 49
6.  Hertha Berlin 34 15 4 15 43:47 49
7.  Freiburg 34 14 6 14 42:60 48
8.  Werder 34 13 6 15 61:64 45