16. prosince 2015 • 21:14

Darida se blýskl chytrým gólem a nastartoval Herthu do čtvrtfinále

Vladimír Darida v pohárovém zápase své Herthy proti Norimberku. Českého záložníka se snaží zastavit Laszlo Sepsi.
TOP 5 gólů 18. kola: Slávistické parády, hezky se trefila i ponížená Příbram TOP 5 gólů 18. kola: Slávistické parády, hezky se trefila i ponížená Příbram
Kometa Brno - Chomutov: Vincour napálil puk Čermákovi do obličeje, ten zůstal v krvi ležet na ledě Kometa Brno - Chomutov: Vincour napálil puk Čermákovi do obličeje, ten zůstal v krvi ležet na ledě

Záložník Vladimír Darida se gólem podílel na postupu fotbalistů Herthy Berlín do čtvrtfinále Německého poháru. Český reprezentant otevřel skóre dnešního zápasu na hřišti druholigového Norimberku a položil základ k vítězství 2:0.

Daridovi připravil gól ve 32. minutě šikovnou patičkou v pokutovém území Vedad Ibiševič a bývalý plzeňský hráč se za Herthu prosadil podruhé v krátké době.

Před 11 dny v bundeslize pomohl k výhře 2:1 nad Leverkusenem. Stejně jako v lize už má i v poháru na kontě dva góly, v prvním kole přispěl k vítězství 2:0 v Bielefeldu.

Triumf překvapivě třetího týmu bundesligy v Norimberku podtrhl ve druhém poločase John-Anthony Brooks.

1.  Bayern 22 16 5 1 54:13 53
2.  Lipsko 22 15 3 4 41:22 48
3.  Dortmund 22 11 7 4 46:23 40
4.  Hoffenheim 22 9 11 2 39:22 38
5.  Hertha Berlin 22 11 4 7 30:24 37
6.  Frankfurt 22 10 5 7 24:22 35
7.  Köln 22 8 9 5 31:22 33
8.  Leverkusen 22 9 3 10 34:32 30