16. prosince 2015 • 21:14

Darida se blýskl chytrým gólem a nastartoval Herthu do čtvrtfinále

Vladimír Darida v pohárovém zápase své Herthy proti Norimberku. Českého záložníka se snaží zastavit Laszlo Sepsi.
Hodnocení fotbalových sudí: O trestech, simulování i pískání v Portugalsku Hodnocení fotbalových sudí: O trestech, simulování i pískání v Portugalsku
Trpišovský odmítl Spartu: Neúspěch Liberce mě zavazuje Trpišovský odmítl Spartu: Neúspěch Liberce mě zavazuje

Záložník Vladimír Darida se gólem podílel na postupu fotbalistů Herthy Berlín do čtvrtfinále Německého poháru. Český reprezentant otevřel skóre dnešního zápasu na hřišti druholigového Norimberku a položil základ k vítězství 2:0.

Daridovi připravil gól ve 32. minutě šikovnou patičkou v pokutovém území Vedad Ibiševič a bývalý plzeňský hráč se za Herthu prosadil podruhé v krátké době.

Před 11 dny v bundeslize pomohl k výhře 2:1 nad Leverkusenem. Stejně jako v lize už má i v poháru na kontě dva góly, v prvním kole přispěl k vítězství 2:0 v Bielefeldu.

Triumf překvapivě třetího týmu bundesligy v Norimberku podtrhl ve druhém poločase John-Anthony Brooks.

1.  Lipsko 13 10 3 0 29:11 33
2.  Bayern 13 9 3 1 29:9 30
3.  Hertha Berlin 13 8 3 2 22:13 27
4.  Hoffenheim 13 6 7 0 25:14 25
5.  Frankfurt 13 7 4 2 18:11 25
6.  Dortmund 13 7 3 3 31:15 24
7.  Köln 13 6 4 3 18:12 22
8.  Schalke 13 5 2 6 18:15 17