9. února 2016 • 22:37

Na pohár za tisícovku? Fanoušci Dortmundu zvolili netradiční protest

Unikátní záběry ze šlágru: Rosický v obleku i trable kapitána Unikátní záběry ze šlágru: Rosický v obleku i trable kapitána
Jak si vedly hvězdy La Ligy: Nezastavitelný Messi, Ronaldo bez gólu Jak si vedly hvězdy La Ligy: Nezastavitelný Messi, Ronaldo bez gólu

Před dvěma lety nespokojení fanoušci Baníku Ostrava už v první minutě zápasu s Plzní zaházeli hrací plochu tenisáky.  Dávali tak najevo nespokojenost s tím, že se klub zbavil jejich oblíbence Martina Lukeše. Podobná myšlenka napadla i fanoušky Borussie Dortmund. Ti však zase nesouhlasili s vysokými cenami vstupenek, které pro ně nachystal Stuttgrat v pohárovém utkání.

Na stání za 19,55 eur (asi 527 korun) a na sezení rovnou za 38,50 eur (asi 1 047 korun)! Takové vstupné, které stanovil Stuttgart pro utkání s druhým celkem bundesligy v Německém poháru, se fanouškům Borussie vůbec nelíbilo.

V prvním poločase proto naházeli na hrací plochu tenisáky jako protest proti drahému vstupnému. Radost mohli mít příznivci BVB alespoň z výsledku utkání. Dortmund porazil Stuttgart 3:1 a postoupil do semifinále.

Protest proti cenám vstupenek na fotbalová utkání proběhl o víkendu i v Anglii. Liverpoolští fanoušci se během utkání se Sunderlandem v 77. minutě sebrali a odešli ze stadionu.

Šlo o symbolické gesto, protože od příští sezony mají stát nejdražší vstupenky na hlavní tribunu 77 liber (asi 2700 korun); v současnosti vyjdou na 59 liber. Klub oznámil, že permanentka na sezonu poprvé překročí hranici 1000 liber. A to fans nemohli rozdýchat.