Bayern vede ligu o osm bodů, BVB otáčelo, Darida byl u debaklu

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Bayernu Mnichov se v bundeslize definitivně vrátili na vítěznou vlnu. Doma vyhráli nad Frankfurtem 1:0 zásluhou přesné trefy Ribéryho z prvního poločasu. Tabulku teď Bayern vede o osm bodů před Dortmundem. Mönchengladbach zvítězili nad Herthou Berlín 5:0, v tabulce poskočili ze sedmého na čtvrté místo a dnešnímu soupeři se přiblížili na rozdíl tří bodů. Reprezentační záložník Vladimír Darida odehrál za poražený tým 63 minut.

Skóre domácí otevřeli ve 14. minutě, když brankář Jarstein špatně rozehrál, k míči se dostal Dahoud a po jeho přihrávce se prosadil Hazard. Zatímco v prvním poločase nebyla převaha domácích tak jednoznačná, po změně stran hřiště ovládli a potvrdilo se, že Hertě se nedaří otáčet zápasy, v nichž po úvodní pětačtyřicetiminutovce prohrává. Berlínskému celku se to nepovedlo v 25 duelech po sobě.

V poslední půlhodině skórovali Hahn, znovu Hazard a střídající hráči Herrmann a Traoré. Hosté nevstřelili ani čestný gól a Mönchengladbach tak udržel počtvrté v řadě čisté konto na domácím hřišti.

Hoffenheim nedosáhl na třetí výhru za sebou, alespoň bod za remízu 1:1 s Kolínem nad Rýnem mu navíc zachránil až v nastavení Volland. Na sestupové pozice tak má pouze jeden bod k dobru. Obránce Pavel Kadeřábek odehrál za Hoffenheim 79 minut.

V boji o příčky zajišťující účast v dalším ročníku Ligy mistrů, nebo alespoň o kvalifikaci do této soutěže, ztratil tým Schalke 04, když prohrál v Ingolstadtu. Už v poločase měl tým z Gelsenkirchenu manko dvou gólů, po pauze pak ještě narostlo.

Dortmund musel otáčet

Přestřelka v Mohuči skončila výhrou domácích. Augsburg sice v zápase vedl 1:0, pak krátce před půlí srovnal na 2:2, aby chvíli po přestávce už znovu prohrával. Mohuč pak ještě přidala čtvrtý gól a vyhrála bez problémů 4:2.

Pět bodů za Bayernem se udržela Borussia, která však domácí zápas proti Brémám musela otáčet. Svěřenci Thomase Tuchela vedli po brance Aubameyanga, který zaznamenal už 23. ligovou trefu v sezoně. Žádný africký útočník nikdy v bundeslize v jedné sezoně více gólů nevstřelil.

Jenže Brémy se dokázaly po brankách Gálveze a Junuzoviče dostat do překvapivého vedení. I Borussii se ale povedl obrat. Nejprve vyrovnal Kagawa a v 82. minutě první dotekem v zápase rozhodl střídající Adrián Ramos.

Poslední Hannover prohrál popáté v řadě, tentokrát podlehl na domácím stadionu Hamburku jednoznačně 0:3. Hamburk přitom v Hannoveru zvítězil poprvé od roku 2007.

Leverkusen si poradil s "vlky"

Fotbalisté Leverkusenu porazili 3:0 Wolfsburg a po třetí výhře za sebou jsou před víkendovým programem 28. kola bundesligy čtvrtí. Posunuli se o bod před Schalke na pozici znamenající účast v kvalifikaci Ligy mistrů.

Soupeř naproti tomu v boji o evropské poháry potřetí za sebou ztratil body a z osmého místa se může v nejbližších dnech jeho ztráta na postupové pozice ještě prohloubit ze současných čtyř bodů. Německému vicemistrovi se tak vůbec nepovedla generálka na čtvrtfinále Ligy mistrů, v němž za pět dnů narazí na Real Madrid.

O výhru Leverkusenu se zasloužili reprezentant do 21 let Brandt a ve druhém poločase mexický útočník Hernández a premiérovou bundesligovou trefou Ukrajinec Jurčenko.

19. Norimberk 2 0 1 1 1:2 1

Střelec Bayernu Robert Lewandowski si s frankfurtským Davidem Abrahamem vyříkal tvrdý souboj pěkně z očí do očí a čelo na čelo.